• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-12990-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

ترانه‌های امروزی چنگی به دل نمی‌زنند

رییس خانه شعر و ترانه‌ کرج‌ گفت: نوآوری در ترانه سرایان امروزی کمرنگ شده است.
ابوطالب صفدری درگفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهارکرد: امروز به نسبت دهه‌های‌گذشته تعداد علاقه مندان به ترانه سرایی بیشتر شده است.
وی ادامه داد: با توجه به تغییر ذایقه شعری مردم، قالب ترانه به نسبت دیگر قالبهای شعری طرفداران زیادی پیدا کرده است.
وی افزود: بر این اساس شاهد فعالیت ترانه سرایان زیادی در کرج و سایر شهرستانهای استان هستیم‌که روز به روز هم به تعداد آنها افزوده می‌شود.
وی با اشاره به دلیل افزایش طرفداران ترانه سرایی توضیح داد: لحن صمیمی ترانه و خوانده شدن به همراه موسیقی توسط خواننده، انگیزه ای شده با شاعران بیشتری به سمت این قالب شعری روی بیاورند.
رییس خانه شعر وترانه‌کرج در ادامه صحبت‌هایش باگلایه از پایین آمدن کیفیت ترانه‌ها به نسبت‌گذشته  ابراز کرد: امروز اغلب ترانه‌ها از لحاظ‌كیفی آنچنان‌كه باید و شاید نیستند.
این مسئوا افزود: اگرچه ترانه از لحاظ كمی مورد استقبال است اما از لحاظ كیفی مطلوب نیست و این موضوع نه تنها در كرج بلكه در كل‌كشور صادق است.
صفدری با اشاره به برخی ضعف های ترانه‌های امروز تصریح کرد: ایرادات وزن، قافیه، ناهماهنگی با موسیقی و محتوای تكراری در بسیاری از ترانه‌ها دیده می‌شود و نوآوری در ترانه‌ها كمرنگ است.
وی گفت: برای بهبود وضعیت موجود باید به این قالب شعری بیشتر بها داد و ترانه سرایان هم دانش خود را برای بالا بردن کیفیت سروده‌های خود بالا ببرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: