• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-13190-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

کل چاه‌های البرز ظرف 18 ماه دارای کنتور هوشمند خواهد شد


مدیر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب استان البرز با بیان اینکه در آمارگیری قبلی تعداد چاه‌های غیرمجاز استان بین هشت هزار تا 12 هزار حلقه عنوان شده است گفت: آماربرداری جدید از اسفند سال گذشته آغاز شده و اسفند امسال به پایان خواهد رسید.
حمیدرضا منصوری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، گفت: از بدو تاسیس شرکت آب منطقه‌ای استان البرز تا کنون حدود 1490 حلقه چاه غیر مجاز در استان مسدود شده است.
منصوری افزود: در سال 95 تعداد چاه‌هایی که پر و مسلوب المنفعه شد به 335 حلقه رسید که از محل آن بیش از 11 میلیون مترمکعب در آب‌های زیرزمینی استان صرفه جویی شد.
وی با بیان اینکه سال گذشته 92 دستگاه حفاری غیرمجاز در استان توقیف شد خاطرنشان کرد: تاکنون تعداد 100 دستگاه کنتور هوشمند نیز با اولویت دشت هشتگرد بر روی چاه‌های استان نصب شده است.
منصوری ادامه داد: یکی از دلایل پایین بودن تعداد کنتورهای هوشمند، به حد نصاب نرسیدن سازنده‌های مورد تایید این کنتورها بود که با افزایش تعداد این شرکت‌ها می‌توان مناقصه نصب کنتور هوشمند بر روی چاه‌های استان البرز را برگزار کرد.
مدیر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب استان البرز اعلام کرد: با برگزاری مناقصه، ظرف مدت یک و نیم سال می‌توان  بر روی کل چاه‌های استان کنتور هوشمند نصب کرد.
منصوری در پایان به تعداد چاه‌های غیرمجاز در استان البرز اشاره و اظهار کرد: در آماربرداری قبلی تعداد این چاه‌های بین هشت تا 12 هزار حلقه عنوان شده است اما مطمئنا بین دو تا سه هزار حلقه از تعداد در حالت بهره‌برداری نیست؛ بنابراین آماربرداری جدید از اسفند 95 آغاز شده و تا اسفند امسال به پایان خواهد رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: