• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-2991-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار البرز:

تجارت و جذب سرمایه خارجی در رونق اشتغال اهمیت ویژه‌ای دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار البرز با اشاره به اهمیت ویژه بسته تجارت خارجی در جهت جذب سرمایه خارجی گفت: با این بسته هم می‌توان بازار فروش خارجی را به دست آورد و هم می‌توان تکنولوژی روز را در کشور جذب کرد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، عبادالله کامکار در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که امروز یکشنبه(28 خرداد)، در استانداری البرز برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است در همین راستا این کارگروه چند موضوع را در دستور کار قرار داد.
کامکار یکی از این موضوعات را تبیین طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی عنوان کرد و افزود: طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی بحث مفصلی است و قرار است در سطح کشور 950 هزار نفر طبق شروط شورای عالی اشتغال کشور از طریق سامانه در نظر گرفته شده به واحدهای تولیدی معرفی شوند.
وی این طرح را یکی از طرح‌های مهم در راستای اشتغالزایی دانست و گفت: اولین هدف این طرح افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق مهارت آموزی است.
کامکار اضافه کرد: ایجاد انگیزه، ارتقا اخلاق و صلاحیت حرفه‌ای و فراهم ساختن زمینه برای توسعه اقتصاد دانش بنیان از دیگر اهداف این طرح است.
وی به دستور دیگر جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اشاره و اعلام کرد: مهارت آموزی در محیط کار توسط نهادهای زیرمجموعه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای موضوع دیگر این جلسه بود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار البرز ادامه داد: بررسی وضعیت اشتغال استان در سال 95 و برآورد بیکاری در البرز برای حل این معضل در سال 96 نیز در این جلسه مطرح شد.
وی تاکید کرد: در همین راستا دستگاه‌های اجرایی موظفند طبق آماری که به دست می‌آید و متناسب با آن برنامه‌های خود را برای رفع بیکاری در استان به دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان تحویل دهند، دستگاه‌ها همچنین هر جلسه مکلف هستند تا اقدامات خود در این خصوص را گزارش دهند.
کامکار با بیان اینکه جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی در این جلسه گزارش خود را در زمینه ایجاد اشتغال ارائه کردند گفت: صندوق کارآفرینی امید نیز ملکف شد براساس وظیفه خود به بیکاران روستایی برای اشتغال کمک کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به بسته رونق تولید و اشتغال کشور که توسط دولت ارائه شده است اشاره و اعلام کرد : مدیران دستگاه‌های استان باید براساس این بسته برنامه و مکانیزم اجرایی را دریافت کنند و سپس برنامه خود را برای اجرای آن ارائه کنند؛ جهاد کشاورزی اولین سازمانی است که این کار را انجام داده است.
این مسئول به پنج بسته دیگر که برای بهبود وضعیت کسب و کار و اشتغال ارائه شده است اشاره و اعلام کرد: بسته ارتقا توان تولید ملی، بسته تامین مالی، بسته جذب و تعمیق تکنولوژی، بسته تجارت خارجی در جهت جذب سرمایه خارجی و بسته اشتغال و توانمندسازی نیروی کار، پنج بسته‌ای است که در دستور کار وزارت خانه‌های مربوطه قرار دارد.
کامکار با اشاره به اهمیت ویژه بسته تجارت خارجی در جهت جذب سرمایه خارجی گفت: با این بسته هم می‌توان بازار فروش خارجی را به دست آورد و هم می‌توان تکنولوژی روز را در کشور جذب کرد.
وی در ادامه به اقدامات دولت برای رونق اشتغال در کشور اشاره و اعلام کرد : یکی از این اقدمات تصویب ماده 76 قانون برنامه ششم است که براساس آن واحدهایی که دانش آموختگان دانشگاهی را جذب کنند تا دو سال از پرداخت حق بیمه این نیروی کار معاف خواهند بود.
کامکار در پایان با تاکید بر وظیفه بانک‌ها برای تخصیص اعتبارات مربوط به مشاغل خانگی خاطرنشان کرد: این اقدام باید صورت بگیرد تا بتوانیم کارنامه خوبی را از خود بر جا بگذاریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: