• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-1093-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

تولید سالانه 120 میلیون دز واکسن بی هوازی در موسسه رازی


رئیس بخش واکسن های بی‌هوازی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از تولید شش نوع واکسن در این بخش خبر داد.
رضا پیله چیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهارکرد:  در بخش واکسن‌های بی هوازی موسسه رازی  در مجموع شش نوع واکسن با همکاری شعب این موسسه در مشهد، اهواز، شیراز و کرمان تولید می‌شود.
وی با بیان اینکه واکسن های بی هوازی دامی در مجموع در این بخش و شعبه های موسسه رازی تولید می‌شود، افزود: برخی شعب موسسه رازی مانند شعبه کرمان و اهواز، تنها واکسن انتروتوکسمی تولید میکند.
رئیس بخش واکسن های بی‌هوازی موسسه رازی خاطرنشان کرد: در این بخش بر علیه چهار باکتری کلستریدیوم پرفرنژنس تیپ B,C,D و کلستریدیم سپتیکوم، چهار نوع واکسن تولید می شود که در مجموع تحت یک واکسن چهار ظرفیتی به نام انتروتوکسمی عرضه می شود.
وی شاربن علامتی را از دیگر فرآورده‌های این بخش در موسسه رازی عنوان کرد و گفت: این واکسن بر علیه بیماری شاربن علامتی در گاو و گوساله تولید می شود.
دکتر پیله چیان بیان‌کرد: واکسن قانقاریای عفونی کبدگوسفند از دیگر واکسن هایی است که در این بخش به تولید می رسد و بر علیه این بیماری مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با تاکید بر اینکه تمامی واکسن های تولید شده در این بخش به لحاظ اهمیت در کشور استراتژیک محسوب می شوند، تصریح کرد: واکسن های تولید شده در این بخش از جمله واکسن هایی هستند که به صورت صد در صد در داخل کشور و در موسسه رازی تولید می شوند و تاکنون به کشور وارد نشده اند.
رئیس بخش واکسن های بی‌هوازی موسسه رازی ادامه داد: تولید این واکسن ها در موسسه رازی از سال 1314 آغاز شده و به مرور طی دهه های گذشته افزایش دز پیدا کرده اند که در ابتدا سالانه 200 هزار دز تولید می شد و اکنون ظرفیت تولید به 120 میلیون دز در سال رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: