• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-3191-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

فرماندار ساوجبلاغ:

30 درصد از اعتبارات عمرانی باید به مناسب‌سازی اختصاص یابد


فرماندار ساوجبلاغ گفت: طبق قانون متولی مناسب‌سازی در شهرها، شهرداری با همکاری راه و شهرسازی و در روستاها بنیاد مسکن است.

ابوالقاسم پالیزگیر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، با اشاره به برگزاری جلسات مربوط به مناسب‌سازی در ساوجبلاغ گفت: مصوبات کمیته مناسب‌سازی ضمانت اجرایی دارد و در صورت مشاهده کوتاهی در اجرای مصوبات این کمیته، در مرحله اول تذکر و در مرحله بعد برخورد جدی صورت گرفته و متخلف به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

پالیزگیر ادامه داد: طبق قانون متولی مناسب‌سازی در شهرها، شهرداری با همکاری راه و شهرسازی و در روستاها بنیاد مسکن است.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها نباید به پروژه‌هایی که مناسب‌سازی را رعایت نکرده است پایان کار دهد و البته باید قبل از انجام پروژه بر آن تاکید کند.

فرماندار ساوجبلاغ در ادامه بر لزوم اختصاص 30 درصد از اعتبارات عمرانی دستگاه‌ها به مناسب‌سازی تاکید کرد و گفت:  برای اجرای این ماده از قانون سعی داریم تا پر ترافیک‌ترین ادارات شهرستان شناسایی ومشخص شوند تا درجلسه شورای برنامه ریزی 30 درصد از اعتبارات آن دستگاه خدماتی را به این امر اختصاص دهیم.

پالیزگیر از کمک 500 میلیون تومانی وزارت نیرو به این شهرستان برای جابجایی تیرهای برق مزاحم از سطح معابر و راه‌های روستایی خبر داد و گفت: شهرداری‌ها هم باید با همکاری اداره برق نسبت به جابجایی تیرهای برق مزاحم از سطح شهرها اقدام کنند.

وی در پایان ضمن انتقاد از عملکرد برخی از ناظرین ساختمان‌ها و کوتاهی در نظارت بر ساخت و ساز اظهار کرد: متاسفانه برخی از مهندس ناظر فقط مهر خود را ملاک تاییدیه ساختمان کرده‌اند و هیچ نظارت حضوری در پروژه ها خصوصا پروژه های اماکن عمومی و لزوم مناسب‌سازی این پروژه‌ها نمی‌کنند که با شناسایی این افراد به دادگاه معرفی خواهند شد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: