• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-3291-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

تلاش برای ورود علم به کشاورزی البرز


در پی نامگذاری سال 1396 از سوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، اولین جلسه کارگروه فعال‌سازی استفاده از بخش خصوصی در حوزه کشاورزی  در سالن جلسات سازمان  جهاد کشاورزی استان البرز تشکیل شد.
به گزارش ایسنا منطقه البرز، در این جلسه که امروز دوشنبه(29 خرداد)  با حضور تنی چند از نمایندگان و فعالان بخش خصوصی، تشکل‌ها و تعاونی‌ها ، تعدادی از بهره‌برداران بخش کشاورزی در حوزه‌های مختلف، نماینده صندوق حمایت از توسعه کشاورزی و همچنین مسئولان و معاونین سازمان جهاد کشاورزی البرز در سالن جلسات سازمان برگزار شد، طرفین به بیان دیدگاه‌ها، راهکارها و مشکلات بخش خصوصی فعال در حوزه  کشاورزی پرداختند.
جهانگیر کاووسی، مدیر هماهنگی و ترویج جهاد کشاورزی البرز هدف از این جلسات را چگونگی فعال‌سازی بخش خصوصی و ورود علم به حوزه کشاورزی عنوان کرد و از حاضرین و مدعوین دعوت نمود  تا پیشنهادهای علمی و راهکارهای عملی خود را در این خصوص به اطلاع مدیریت ترویج کشاورزی سازمان برسانند.
در طی این جلسه موانع و مشکلات حضور بخش خصوصی در حوزه کشاورزی، چگونه اقتصادی‌تر نمودن فعالیت ، راهکارهای کم شدن تشریفات اداری، لزوم بازنگری در برخی قوانین و مقررات و پیشنهاد حضور اتحادیه‌ها در جلسات اتاق فکر مطرح و مورد  بحث و بررسی قرار گرفت.
تشکیل جلسات به شکل تخصصی برای هر گروه از بهره برداران و همچنین حضور دانشکده اقتصاد و توسعه کشاورزی در این کار گروه از جمله مصوبات این جلسه بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: