• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-1193-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز:

خلاء مهارتی فارغ التحصیلان دانشگاهی با طرح کارورزی رفع می شود

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز گفت: با اجرای طرح‌ کارورزی دانش آموختگان شکاف بین صنعت و دانشگاه کم می‌شود.

اسماعیل خلیلی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهارکرد: متاسفانه بیکاری به ویژه بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی به دلیل فقدان مهارت و وجود شکاف میان صنعت ودانشگاه ، به دغدغه‌ای برای دولتمردان و به ویژه مقام معظم رهبری تبدیل شده است.

وی ادامه داد: بدون شک این دغدغه در نام گذاری امسال  بنام اقتصاد مقاومتی، تولید واشتغال تاثیر به سزایی داشته است.

خلیلی  افزود : وجود شكاف در تربيت نيروي انساني تحصیل‌کرده در دانشگاه‌ها وگرایش جوانان به مدرک گرایی صرف و ارائه دانش تئوری بجای مهارت عملی در دانشگاهها وعدم تحقق هدف دانشگاههای علمی وکاربردی برای آموزش‌های مورد نیاز صنایع و واحدهای تولیدی وهمچنین عدم همخواني آموزش هاي ارائه شده در نظام آموزشي رسمي با نيازهاي بازار كار از دلایل عمده بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی است .

وی درادامه به اجرای طرح‌کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی  ازسوی وزارت تعاون,کارورفاه اجتماعی اشاره‌کرد وگفت: این طرح در جهت حل معضل فقدان مهارت در فارغ التحصیلان دانشگاهی در سالجاری اجرایی می‌شود.

این مسئول ادامه داد: این طرح می تواند شکاف بین صنعت و دانشگاه که در سال های گذشته شاهدآن بوده ایم را کم‌کند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز توضیح داد: اجرا و تحقق دقيق و درست اين طرح مهم تنها وظيفه چند دستگاه مشخص نيست و تمامی دستگاه هاي ذي ربط بايد به شكل موثر نقششان را در اين راستا ايفا نمايند.

وی در ادامه با اشاره به ماده 71  قانون برنامه ششم توسعه در خصوص بکارگیری کارورزان درواحدهای پذیرنده وایجاد مشوقهایی برای کارفرمایانی‌که‌ کارورزان را بعد از طی دوره کارورزی  بکار می‌گیرندگفت : به منظور ترغیب کارفرمایان و کارآفرینان بخش خصوصی و تعاونی به جذب نیروی‌کار جوان، چنانچه کارفرمایان (واحد پذیرنده)طی اجرای قانون برنامه نسبت به جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با مدرک حداقل‌کارشناسی به صورت کارورزی(کارورز) در واحد خود اقدام نمایند، از پرداخت سهم بیمه کارفرما برای مدت دوسال از تاریخ شروع به کار معاف می‌باشند.


 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: