• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-14190-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

پیچ و خم‌های ورزش بانوان / حمایت از بانوان از حرف تا عمل


مشاور استاندار البرز در امور بانوان و خانواده گفت: اکثر زنان ایرانی با مشکلات و بیماری‌های مفصلی و استخوانی مواجه هستند.

الهه ابوالحسنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: در سال‌های‌ گذشته اقدامات زیادی برای افزایش سرانه ورزشی بانوان صورت‌گرفته ولی هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

وی ادامه داد: برای بهبود وضعیت موجود نیاز به نگاه بیشتر و حمایت جدی‌تر مسئولان از ورزش بانوان هستیم.

وی افزود: زنان ایرانی چه شاغل و چه خانه‌دار با انواع مشكلات و بیماری‌های استخوانی و مفصلی روبه رو هستند كه دلیل عمده آن ورزش نكردن و عدم تحرك است.

مشاور استاندار البرز در امور بانوان و خانواده توضیح داد: بدون شک اگر به این حوزه توجه نشود در آینده هزینه سنگینی برای دولت خواهد داشت.

وی ابراز کرد: افزایش تعداد سالن‌های ورزشی ، توزیع عادلانه امکانات ورزشی و حمایت از ورزشکاران زن در دولت دوازدهم باید با جدیت بیشتری پیگیری شود.

این مسئول با اشاره به اینکه حمایت از بانوان نباید به برگزاری جلسه ودادن وعده و وعید از سوی مسئولان ختم شود افزود: گزارش‌های دریافتی نشان می‌دهد كه دستگاه‌های اجرایی در حوزه زنان‌ كارنامه پرباری دارند، اما وقتی به اثربخشی می‌رسند نتیجه رضایت‌بخشی مشاهده نمی‌شود.

ابوالحسنی ‌گفت: بانوان ما نه تنها در حوزه ورزش بلکه در حوزه‌های مختلف علم ودانشگاه ،اقتصاد و ...  باید حرف برای‌گفتن داشته باشند و باید زمینه تحقق این هدف مهیا و مسیر هموار شود.

وی توضیح داد: در کنار این موارد بانوان نیز باید خود را باور داشته باشند و مطالبه‌گر حق خود باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: