• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-18090-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

هر شهروند فردیسی روزانه 700 گرم زباله تولید می‌کند

عضو شورای شهر فردیس گفت: روزانه هر نفر در فردیس بین 600 تا 700 گرم زباله تولید می‌کند، ما برای دفن هر کیلوگرم زباله در حلقه دره 61 هزار تومان پرداخت می‌کنیم، به همین دلیل طرح تفکیک از مبدا و همچنین خرید دستگاه زباله‌سوز برای کاهش آسیب به محیط زیست و تولید انرژی از زباله در دستور کار قرار دارد.

حسن سعیدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، با اشاره به اهمیت احداث پل‌های عابر پیاده در معابر فردیس گفت: در حال حاضر فقط شش پل هوایی در فردیس موجود است؛ با توجه به نقاط حساسی که به خصوص در جاده ملارد وجود دارد باید 10 پل دیگر در مناطق مختلف فردیس در وهله اول به صورت ساده، در مناطق مورد نیاز به صورت آسانسور و در مناطق پر جمعیت به صورت مکانیزه ساخته شود.

این عضو شورای شهر کرج در خصوص مشکلات ناشی از تخلیه نخاله در مناطق مختلف شهر فردیس نیز گفت: برنامه‌ای برای ادامه تخلیه نخاله در معادن متروکه شهریار و همچنین تخصیص دو میلیارد تومان جهت خرید دستگاه بازیافت نخاله در دستور کار شورای شهر فردیس قرار دارد.

وی افزود: با خرید این دستگاه علاوه بر کاهش هزینه جمع‌آوری نخاله‌ها به یک پنجم هزینه موجود، درآمدزایی نیز صورت خواهد گرفت.

سعیدی در خصوص وضعیت زباله‌های فردیس نیز بیان کرد: روزانه هر نفر در فردیس بین 600 تا 700 گرم زباله تولید می‌کند، ما برای دفن هر کیلوگرم زباله در حلقه دره 61 هزار تومان پرداخت می‌کنیم، به همین دلیل طرح تفکیک از مبدا و همچنین خرید دستگاه زباله‌سوز برای کاهش آسیب به محیط زیست و تولید انرژی از زباله در دستور کار قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: