• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-19390-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

کتاب خاموش‌ترین آوازی است که در خانه‌ها می‌پیچد


مدیرکل توسعه کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: امسال دو هزار و 300 کتابدار در سامانه کتابدار ثبت نام کرده‌اند.
به‌گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، محمد ربیع احمدخانی پیش از ظهر امروز در مراسم «روز کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار» که در کرج برگزار شد، اظهار کرد: شعار بیست و پنجمین دوره هفته کتاب‌خوانی «آینده‌ای روشن با خانواده‌ای کتاب‌خوان است.
وی ادامه داد: طی سال‌های اخیر اقدامات مناسبی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در کشور صورت گرفته‌ که نتایج مثبتی نیز در پی داشته است.
احمدخانی افزود: واقعیت این است  قلم و کتاب دو آفریننده ذوق و اندیشه هستند که در نزدیک‌ترین قله به آسمان نشسته‌اند.
مدیرکل توسعه کتابخانه‌های عمومی کشور خاطرنشان کرد: بدون شک سفر در هیچ نقطه‌ای به‌اندازه توجه در صفحات‌کتاب نمی‌تواند روح آدمی را طراوت بخشد.
احمدخانی با اعلام اینکه کتاب میراثی ماندگار، ارزشمند و عنصری رشدآفرین و روشنگر در تمام زندگی بشر است، ابراز کرد: خداوند معجزه ابدی  خود برای آخرین فرستاده خود را کتاب قرارداد و امروز  قرآن سرآمد تمام کتاب‌های بزرگ است.
وی گفت: کتاب جایگاه ویژه‌ای در بین ابزارهای فرهنگی جهان به خود اختصاص داده و خاموش‌ترین آوازی است که در خانه‌ها پیچیده می‌شود.
احمدخانی با اشاره به اهمیت کتابخوانی در جوامع مختلف گفت: کتاب میزان‌ترین ترازویی است‌که می‌توان فرهیختگی اقوام و ملل را با آن سنجید.
مدیرکل توسعه کتابخانه‌های عمومی کشور در ادامه با اشاره به شاخص‌های انتخاب کتابدار برتر اظهار کرد: در سال‌های گذشته در بحث انتخاب کتابدار نمونه به آیتم‌های کلی بسنده می‌شد اما امروزه توجه بیشتر به فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی، افزایش سهم خلاقیت و سهیم کردن میزان پیشرفت اعضا در خصوص امانت کتاب در رابطه با انتخاب کتابدار برتر لحاظ شده است.
احمدخانی با اعلام اینکه خدمات و فعالیت کتابداران در سامانه انتخاب کتابدار به‌صورت کشوری ثبت خواهد شد، اظهار کرد: ثبت‌نام در این سامانه نسبت به سال گذشته با افزایش ۳۵ درصدی همراه بوده به‌گونه‌ای که در سال جاری دو هزار و ۳۰۰ کتابدار در این سامانه شرکت و ثبت‌نام کرده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: