• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 968-19990-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

جمع‌آوری 85 هزار نمونه در بانک خون بندناف رویان

مسئول امور نمایندگی‌های بانک خون بند ناف پژوهشگاه رویان در سراسر کشور گفت: سالانه 15 هزار نمونه بانک خون بند ناف به این بانک خون بند ناف رویان ارسال می‌شود.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، هادی جوشقانی در حاشیه مراسم افتتاح بانک خون بند ناف شهرستان فردیس که سه‌شنبه(30 آبان)، برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: بانک خون بند ناف رویان سال 1384 در پژوهشگاه رویان با همت زنده یاد دکتر کاظمی‌آشتیانی افتتاح شد.
جوشقانی افزود:  مادرانی که باردار هستند می‌توانند به عنوان یک بیمه سلامت به دفاتر بانک خون بند ناف در سراسر کشور مراجعه کنند و با عقد قرارداد و پرداخت هزینه برای جمع‌آوری خون موجود در بند ناف، جداسازی سلول‌های بنیادی آن و نگهداری آن در دمای منفی 196 درجه سانتیگراد طی 25 سال اقدام کنند.
وی در خصوص مزایای استفاده از این بانک گفت: خوشبختانه بانک خون بند ناف رویان هم بانک خون عمومی و هم خصوصی دارد، تاکنون از این دو بانک پیوندهایی را برای درمان بیماری‌هایی چون تالاسمی و انواع سرطان خون را داشته‌ایم و افراد درمان شده از سلامت خوبی برخوردار هستند.
وی در خصوص هزینه‌های استفاده از بانک خون بند ناف برای متقاضیان نیز گفت: طبق استاندارد جهانی سلول‌های بنیادی تا 25 سال قابل نگهداری است بنابراین هزینه اولیه برای نگهداری خون بند ناف در بانک، 2 میلیون و 500 هزار تومان است و هر ساله مبلغ 120 هزار تومان به عنوان شارژ سالیانه نیز دریافت می‌شود.
جوشقانی افزود: البته تسهیلاتی برای مشتریان در نظر گرفته شده تا  شدن شرایط پرداخت برای خانواده‌ها راحت‌تر شود در همین راستا، با یکی از بانک‌ها توافق شده تا با پرداخت وام به متقاضیان از فشار بر خانوار جلوگیری شود.
وی ادامه داد: برای مادرانی هم که دومین بار باردار شده‌اند و کودک اول آنان بیمار است، با معرفی‌نامه از پزشک درصدی تخفیف به مراجعه کننده می‌دهیم اما بعضا هم شده هم که بانک خون بند ناف بدون دریافت مبلغ در اینگونه موارد اقدام به جمع‌آوری خون بند ناف متقاضی کرده است.
این مسئول در پایان در خصوص آمار بانک خون بند ناف رویان گفت: از ابتدای تاسیس بانک خون تا الان 85 هزار نمونه جمع‌آوری شده و انتظار داریم 15 هزار نمونه هر ساله به این میزان اضافه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: