• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-2591-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

کشاورزان البرزی 413 هزار تن ذرت علوفه‌ای تولید کردند

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز از تولید 413 هزار تن ذرت علوفه ای در سال جاری توسط کشاورزان البرزی خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه البرز، محمد تاج الدینی  در جمع خبرنگاران گفت : ذرت علوفه‌ای از مهمترین گیاهان مورد نیاز برای تغذیه دام در گاوداری‌های صنعتی و سنتی در سطح استان به شمار می‌آید.
 وی افزود : سطح زیر کشت این گیاه در سال 1396 در استان البرز هشت هزار و 20 هکتار است و بعد از زراعت گندم بیشترین سطح را دربین کشت گیاهان زراعی استان به خود اختصاص داده است.
تاج‌الدینی ادامه داد: از نظر سطح نیز به ترتیب بیشترین کشت در شهرستان‌های نظرآباد ، ساوجبلاغ ، کرج ، فردیس و اشتهارد انجام شده است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز میزان بذر توزیعی ذرت علوفه‌ای در سطح استان را  310 تن شامل ارقام میان‌رس ، زودرس ، گروهای 700 و 600 ارقام ماکسما و ns  اعلام کرد و افزود :  شروع کشت این گیاه در استان البرز از اواسط اردیبهشت ماه و پایان برداشت نیمه آبان ماه است.
وی خاطرنشان کرد: در سال جاری حدود هزار و 230 تن انواع کود شیمیایی فسفاته ، پتاسه و ازته جهت تغذیه مزارع ذرت در بین ذرت کاران استان توزیع شده است .
مهندس تاج الدینی در پایان کل ذرت علوفه‌ای استان را  در سال جاری 413 هزار تن اعلام کرد و گفت :  میانگین تولید این محصول  53 تن در هکتار  و رکورد تولید در استان 113 تن در هکتار گزارش شده است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: