• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-3793-5
  • خبرنگار : 58007
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

بیانیه‌ی انجمن صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه خوارزمی در باره‌ی موضوع مترو گلشهر - هشتگرد

انجمن صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه خوارزمی در خصوص ضرورت احداث ایستگاه مترو در جوار این دانشگاه در مسیر مترو گلشهر - هشتگرد و عبور قطار و خطوط مترو در محدوده اتصال دانشگاه خوارزمی به اتوبان قزوین-کرج از زیر زمین برای باز ماندن مسیر تردد دانشگاهیان، بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، در این بیانیه آمده است:

 دانشگاهیان و فرهیختگان محترم؛ مدیران محترم استانی و شهری استان البرز و شهرستان کرج؛ شهروندان فهیم کرج 

با سلام و احترام

دانشگاه خوارزمی به‌عنوان اولین موسسه‌ی آموزش عالی کشور با برخورداری از ۱۳ هزار دانشجو و ۵۰۰ عضو هیئت‌علمی، یکی از دانشگاه‌های مادر کشور است و حضور پردیس این دانشگاه در شهر کرج، به‌منزله‌ی فرصتی برای توسعه‌ی پایدار شهری، استانی و ملی به شمار می‌رود. 
استحضار دارید که توسعه‌ی شهرها و مناطق، همواره در گرو فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و فناورانه‌ی دانشگاه‌های تراز اول بوده است. مأموریت اصلی دانشگاه خوارزمی نیز ایجاد ارتباط با صنعت و جامعه و کمک به توسعه‌ی منطقه‌ای است و در چشم‌انداز این دانشگاه، مطرح‌شدن به‌عنوان یک موسسه‌ی بین‌المللی ترسیم شده است.
همه‌ی کشورهای توسعه‌یافته و شهرهای مطرح در برنامه‌ها و پروژه‌های عمرانی خود به ارزیابی تأثیرات اجتماعی و فرهنگی دانشگاه‌ها توجه اساسی کرده و برای پروژه‌های خود پیوست فرهنگی-اجتماعی تهیه می‌کنند؛ اما با وجود تأکیدات مستمر مقامات و بزرگان نظام جمهوری اسلامی ایران بر توجه به مقوله پیوست فرهنگی پروژه‌ها و توجه به نظر متخصصان دانشگاهی، متأسفانه طی چندوقت اخیر، اقداماتی در زمینه‌ی پروژه‌ی مترو گلشهر -هشتگرد توسط شرکت عمران هشتگرد انجام شده است که در صورت اجرایی شدن، به دانشگاهیان و شهروندان منطقه ضربه‌ی زیادی خواهد زد. بی‌توجهی به تعهدات از طرف شرکت مذکور و در نتیجه تاسیس نشدن ایستگاه در محدوده‌ی دانشگاه خوارزمی و قطع ارتباط ترافیکی دانشگاه با بزرگراه کرج - قزوین در حالی توسط این شرکت صورت می‌گیرد که پس از پیگیری‌های بسیار زیاد، موافقت و دستور لازم از وزیر محترم راه و شهرسازی جناب آقای دکتر آخوندی اخذ شده‌است. اما افتتاح خط مترو و اجرایی شدن پروژه با شرایط کنونی عملاً این دستور و خواست دانشگاهیان را نادیده خواهد گرفت. 
در شرایط حاضر با توجه به حیاتی بودن حمل‌ونقل دانشگاهیان از طریق سیستم مترو و همچنین جلوگیری از قطع دسترسی به اتوبان کرج-قزوین، درخواست‌های دانشگاهیان به صورت زیر مطرح می‌شود:
 
 تأسیس ایستگاه مترو در مجاورت دانشگاه خوارزمی برای استفاده دانشگاهیان و شهروندان ساکن مناطق
 
 عبور قطار و خطوط مترو در محدوده اتصال دانشگاه خوارزمی به اتوبان قزوین-کرج از زیر زمین برای باز ماندن مسیر تردد دانشگاهیان
 
ضروری است که این اقدامات قبل از هرگونه افتتاح رسمی خط مترو گلشهر-هشتگرد انجام شود تا از مشکلات و چالش‌های احتمالی پیشگیری به عمل آید. توجه به خواسته‌های برحق دانشگاهیان در این زمینه بسیار حیاتی بوده و نشان‌دهنده‌ی توجه مدیران استانی و شهری به اهمیت نقش نهاد علمی در شهر کرج است.
 
انجمن صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه خوارزمی 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: