• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-295-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

البرز سی‌امین استان‌کشور در سرانه ورزشی!

مدیرکل ورزش و جوانان البرز گفت: سرانه ورزشی در البرز 38/0 متر مربع  است.
امیر غفرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد:  سرانه ورزشی در البرز  بسیار پایین است به طوری‌که در این حوزه به عنوان استان یکی مانده به آخر(سی ام) کشور مطرح هستیم.
وی با اشاره به سرانه ورزشی البرز گفت: در حال حاضر سرانه ورزشی البرز 38/0 درصد است و در مقایسه با جمعیت این استان اصلا مناسب نیست.
وی افزود: واقعیت این است با توجه به مهاجرپذیری البرز، تأمین سرانه ورزشی در استان به سختی انجام می‌شود چون هرچقدر هم‌که امکانات و زیرساخت‌ها را ارتقا دهیم باز به پای سرعت رشد جمعیت نمی‌رسد.
این مسئول توضیح داد: هرچند طی سال‌های‌گذشته با جذب اعتبارات دولتی و کمک خیران اقداماتی برای ارتقای زیرساخت‌های ورزشی استان صورت‌گرفته ولی باز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.
غفراتی ابراز کر. اکنون در مجموعه انقلاب سالنی به مساحت سه هزار متر توسط خیری ساخته می‌شود که تعهد کرده‌اند 24 ماهه به پایان برسد.
وی اظهار کرد: یک سالن طبقاتی هم در کلاک با استفاده از ظرفیت خیران در حال ساخت است و امیدواریم که خیران از این اقدامات در استان استقبال کنند.
وی  با اشاره به وضعیت پروژه سالن شش هزار نفری استان ادامه می‌دهد: پیشرفت این پروژه در یک سال و نیم‌گذشته میزان از 38 درصد به 43 درصد رسیده است.
مدیرکل ورزش و جوانان البرز افزود: با توجه به تفاهمی که با معاون عمرانی استاندار، رئیس شرکت توسعه و تجهیز وزارت ورزش و جوانان و پیمانکار انجام شد، سهمی برای هر بخش مشخص شد که اگر تا پایان سال پرداخت شود، طرح به اتمام می‌رسد.
وی گفت: وزیر ورزش و جوانان قول اتمام این طرح را تا پایان هفته دولت سال 97 داده است و ما هم تمام تلاش خود را برای تحقق این موضوع می‌کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: