• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2590-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

البرز مقصد شش درصد از مهاجرت‌های کشور

 رئیس سازمان برنامه و بودجه استان البرز با بیان اینکه البرز پس از تهران متراکم ترین استان کشور است گفت: مقصد شش درصد از مهاجرت های کشور در سال ۹۵ به البرز بوده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، زهرا عربشاهی در جلسه شورای اداری استان البرز که شنبه چهارم آذر، در استانداری البرز برگزار شد،گفت: استان البرز با دو میلیون ۷۰۰ هزار نفر جمعیت یازدهمین استان کشور و کرج با یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت ششمین کلانشهر کشور محسوب می شود.

عربشاهی با بیان اینکه ۳.۴ درصد از جمعیت کشور در البرز ساکن شده و از لحاظ نرخ رشد در رتبه چهارم کشور قرار دارد گفت: تراکم جمعیت در البرز ۵۱۳ نفر در کیلومتر مربع بوده و از این نظر پس از تهران متراکم ترین استان کشور هستیم.

وی با اشاره به جایگاه یازدهم استان از لحاظ جمعیت در کشور خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ البرز مقصد شش درصد از مهاجرت های کشور بود.

عربشاهی در ادامه به وضعیت اقتصادی استان اشاره و اعلام کرد: البرز از نظر تولید ناخالص داخلی در رتبه پنجم کشور قرار دارد، این وضعیت برای کوچک ترین استان کشور وضعیت خوبی محسوب می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: البرز از نظر تراکم جمعیت دانش آموزی رتبه اول، تعداد کتابخانه‌ها رتبه ۲۱، تعداد سینما رتبه ۱۱، تعداد ورزشکاران رتبه هفت و ضریب نفوذ اینترنت رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

وی به ظرفیت های گردشگری استان اشاره و تصریح کرد: متاسفانه با وجود چنین ظرفیتی ، البرز از نظر تعداد اقامتگاه‌های بوم گردی وضعیت خوبی ندارد.

عربشاهی از وجود سه هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی در استان خبر داد و گفت: البرز قطب تولید ماکارانی در آسیا، رتبه نخست تولید دارو  و قطعات خودرو در کشور را به خود اختصاص داده است.

وی در پایان کمبود آب ، تغییر کاربری اراضی کشاورزی ، خروج آب سد کرج از استان و نزدیکی شهرک های صنعتی به بافت شهری را از مشکلات عمده استان عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید:

نظرات ارسال شده

1396/9/4  14:41:09
متاسفانه مهاجران نمی دانند. استان البرز مقصد خوبی برای مهاجران نیست. بالاترین نرخ بیکاری و جرم و طلاق مال البرز هست.
به چه امیدی مهاجرت می کنند.