• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-291-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

نوبخت:

بودجه ۹۷ با بودجه‌های سال‌های گذشته متفاوت خواهد بود/ ۱۱ موضوع متفاوت در بودجه ۹۷ لحاظ شده است

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اهمیت استان البرز برای هیئت دولت تصریح کرد: غیر از ۳۲ میلیارد و ۹۷۴ میلیون تومان برای ارتقا شاخص های استان البرز ۱۳ میلیارد هم به صورت ویژه در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، محمد باقر نوبخت در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان البرز که شنبه چهارم آذر در استانداری البرز برگزار شد، گفت: بودجه سال ۹۷ الان در دولت مطرح است و از فردا هم مانند چهارشنبه لایحه در دستور کار دولت قرار می گیرد تا در وقت مقرر یعنی ۱۵ آذر به مجلس تحویل داده شود.

نوبخت با بیان اینکه لایحه بودجه ۹۷ نسبت به سال های گذشته کاملا متفاوت خواهد بود افزود: حداقل ۱۱ موضوع متفاوت در لایحه بودجه ۹۷ لحاظ شده است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت استان البرز برای هیئت دولت تصریح کرد: غیر از ۳۲ میلیارد و ۹۷۴ میلیون تومان برای ارتقا شاخص های استان البرز ۱۳ میلیارد هم به صورت ویژه در نظر گرفته شده است.

نوبخت با بیان اینکه کل اعتبارات مورد نیاز برای سال آینده البرز ۷۷ میلیارد ۶۱۱ میلیون تومان است گفت: بالغ بر ۳۹ میلیارد و ۱۲۳ میلیون تومان هم برای هفت پروژه ملی و استانی خواهیم داشت.

این معاون رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت تمرکززدایی و تفویض اختیار به استان ها اعلام کرد: این اختیار به استان داده می شود که اعتبارات صرفه جویی شده را در بخش های دیگر سرمایه‌گذاری هزینه کنند و در این زمینه در بودجه سال آینده ۲۰ واحد درصد سهم استان ها نسبت به روال سال جاری افزایش پیدا می کند.

وی ادامه داد: برای افزایش اختیار ، هر آنچه که سازمان برنامه و بودجه کشور اختیار دارد به برنامه‌ و بودجه البرز نیز تفویض می شود تا استان بتواند در خصوص مصوبات شورا تصمیم گیری کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه با اشاره به اهمیت استان البرز برای هیئت دولت تصریح کرد: استان البرز مورد توجه تک تک اعضا هیئت دولت است.

وی با بیان اینکه اعتبارات برای استان به یک نسبت تقسیم نشده است است اعلام کرد: اولویت در تقسیم اعتبارات با زیرساخت ها بوده است تا بتوانیم زمینه ارتقا همه جانبه استان و بهبود شاخص ها را فراهم کنیم.

نوبخت در بخش دیگری از سخنان خود به تاکیدات رهبری برای صرف مساعی بیشتر اشاره و اعلام کرد: این تاکید برای این است که با مساعی بیشتر بهتر می توانیم از ظرفیت‌ها برخوردار شویم.

وی در پایان بر لزوم بهبود وضعیت ترافیکی استان البرز تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید:

نظرات ارسال شده

1396/9/4  14:38:44
از دولت متشکریم.