• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-391-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

استاندار البرز:

60 درصد اعتبارات هزینه‌ای البرز صرف دستمزد و اداره ساختمان‌های اداری می‌شود

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: نرخ بیکاری در البرز به 13.8 درصد می‌رسد؛ این رقم با وجود واحدهای صنعتی متعدد که برخی جنبه ملی و منطقه‌ای داشته و برخی نیز در صادرات نقش عظیمی دارند قابل قبول نیست.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، محمدعلی نجفی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان البرز که شنبه چهارم آذرماه، با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در استانداری البرز برگزار شد، گفت: علی رغم حجم کاری معاون رئیس جمهور شاهد دومین سفر وی در مدت اخیر به استان البرز هستیم و این امر حاکی از عنایت رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور به استان البرز است.
نجفی به بازدید معاون رئیس جمهور در سفر پیشین از پروژه ادامه همت اشاره کرد و اعلام کرد: این پروژه در ماه گذشته با پیشرفتی سه درصد همراه بوده است.
وی ادامه داد: برای رفع معارض شهرک المهدی در مسیر این پروژه به 35 میلیارد تومان اعتبار نیاز است، امیدواریم این اعتبار تخصیص داده شود تا بخش عمده‌ای از مسیر باز شود.
وی در ادامه با تشریح شرایط استان و نیز لزوم به ایجاد زیرساخت‌های اداری خاطرنشان کرد: استان البرز در زمان تأسیس با عدم تشکیل زیرساخت‌های لازم مواجه شده و در حال حاضر از ساختمان‌های اداری مناسب برخوردار نیست و هم اکنون 60 درصد اعتبارات هزینه‌ای استان صرف حقوق نیروهای قراردادی و اداره ساختمان‌های اداری می‌شود.
وی اضافه کرد: پرداخت مطالبات آب، برق و گاز دست دستگاه‌ها را بسته است و استان از این امر رنج می‌برد.
نجفی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح وضعیت اقتصادی استان پرداخت و گفت: نرخ بیکاری در البرز به 13.8 درصد می‌رسد که این رقم با وجود واحدهای صنعتی متعدد که برخی جنبه ملی و منطقه‌ای داشته و برخی نیز در صادرات نقش عظیمی دارند قابل قبول نیست.
استاندار البرز ادامه داد:  البرز استانی مهاجر پذیر است و تراکم جمعیت بالایی دارد بنابراین باید تلاش بیشتری برای جذب اعتبارات داشته باشیم.
نجفی افزود: این وضعیت در بخش آموزش و ساخت مدارس تاثیر داشته به گونه‌ای که هنوز مدارس البرز در کنار تهران شاهد فعالیت مدارس دو شیفت است و در  بخش نوسازی و تجهیز مدارس در رتبه 31 کشور قرار دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: