• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-491-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

البرز به 5 هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید نیاز دارد

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز با بیان اینکه صادرات کشور در شش ماهه نخست سال 96 نسبت به مدت مشابه سال 95 ، منفی سه درصد رشد داشته است گفت: اما این رقم در استان البرز 135 درصد رشد مثبت داشته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، ایرج موفق در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان البرز که شنبه چهارم آذر با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در استانداری البرز برگزار شد، گفت: در حال حاضر سه هزار و 342 پروانه بهره‌برداری صنعتی با 12 هزار میلیارد تومان سرمایه و 124 هزار اشتغال مستقیم در استان مشغول فعالیت است.

موفق افزود: حدود چهار درصد از صنعت کشور و 5.3 درصد از سرمایه‌گذاری صنعتی و 5.4 درصد از اشتغال صنعتی کشور در استان البرز قرار دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون برای سه هزار و 400 طرح مجوز جدید صادر شده است خاطرنشان کرد: هزار و 543 طرح دارای پیشرفت فیزیکی است و همچنین 186 مجوز توسعه نیز برای واحدهای موجود صادر شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز در ادامه از صدور هزار و 151 پروانه جدید در بخش صنعت خبر داد و گفت: حجم سرمایه‌گذاری این پروانه‌ها به 5 هزار و 500 میلیارد تومان می‌رسد.

وی در ادامه به بخش صنوف استان البرز اشاره و اعلام کرد: بیش از 90 هزار واحد صنفی در استان البرز فعال است که به کار توزیع کالا مشغول هستند.

موفق از فعالیت 340 بنگاه صادراتی در البرز خبر داد و گفت: 120 برند ملی و صادراتی و همچنین 10 درصد از واحدهای صادراتی نمونه کشور به استان البرز تعلق دارد.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه صادرات کشور در شش ماهه نخست سال 96 نسبت به مدت مشابه سال 95 ، منفی سه درصد رشد داشته است گفت: اما این رقم در استان البرز 135 درصد رشد مثبت داشته است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون در استان البرز، 821 واحد صنعتی برای استفاده از تسهیلات رونق تولید ثبت نام کرده‌اند، کارگروه در این راستا هزار و 80 میلیارد تومان تسهیلات تصویب کرده و همه آنها نیز به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

موفق افزود: تا ابتدای مهر ماه 408 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی پرداخت شده و رتبه البرز در این زمینه از 27 کشور به نخست کشور رسیده است؛ در مدت مشابه سال گذشته فقط 36 میلیارد تومان از این تسهیلات پرداخت شده بود.

وی در ادامه به وضعیت البرز در سرمایه‌گذاری خارجی اشاره و اعلام کرد: تا پیش از سال 92 فقط 8 مجوز سرمایه‌گذاری در البرز صادر شده بود اما این تعداد پس از دولت تدبیر و امید تاکنون به 28 مجوز رسید و تاکنون هفت مورد با بیش از 490 میلیارد تومان سرمایه و ایجاد 600 شغل به بهره‌برداری رسیده است.

موفق ادامه داد: 21 پروژه خارجی دیگر با هزارو  700 میلیارد تومان اشتغال و ایجاد پنج هزار و 700 شغل در دست اجرا قرار دارد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز در پایان با بیان اینکه سهم استان البرز از تسهیلات رونق تولید هزار و 70 میلیارد تومان است گفت: اما البرز به پنج هزار و 500 میلیارد تومان یعنی 5.5 برابر سهم کنونی نیاز دارد و درخواست داریم سهمیه البرز افزایش یابد.  انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: