• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-3690-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

کرج 800 هکتار بافت فرسوده دارد

معاون شهرسازی و معماری کرج گفت: الگوی توسعه شهری کرج موفق نبوده است.
احدالله پرگو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 800 هکتار بافت فرسوده در کرج وجود دارد که موجب توسعه ناموزون این کلانشهر شده اند.
وی ادامه داد: بافت‌های فرسوده از ایمنی لازم برخوردار نیستند و به دلیل این‌که اصول ساخت وساز در آنها رعایت نشده، در صورت وقوع کوچکترین حادثه ای فاجعه به بار خواهند آورد و خسارات مالی و جانی زیادی ایجاد می‌کنند.
وی افزود: برای اصلاح وضعیت بافت‌های فرسوده مرج در کنار اتخاد سیاست‌های جدید توسط مدیریت شهری، مشارکت مردمی نیز ضروری به نظر می‌رسد.
وی با اشاره به نا موفق بودن الگوی توسعه شهری در اکثر کلانشهرهای‌کشور توضیح داد:  تاکنون الگوی توسعه شهری در کلانشهرهای‌کشور موفق نبوده و مدیریت‌های شهری در این زمینه سلیقه‌ای عمل کرده‌اند.
این مسئول ابراز کرد: در حال حاضرساخت‌‌و‌سازهای شهری کالایی تجاری محسوب می‌شود و عاملی برای درآمد‌زدایی سازندگان و مدیران شهری است و ایمنی و کیفیت در آنها استاندارد نیست و با خراب کردن شهر، شهرها ساخته می‌شوند.
وی ادامه داد: برای اصلاح این روند سیاست‌های شهرسازی باید بازنگری شوند چون  تاکنون پاسخگوی نیازهای شهری نبوده‌اند و نتایج مثبتی به همراه نداشته‌اند.
پرگو گفت: بدون شک کاهش‌کیفی توسعه شهری و نبود تناسب در طرح‌های جامع و تفصیلی با نیازهای شهر زنگ خطری است که نادیده انگاشتن آن، خسارات جانی و مالی جبران‌ناپذیری را در مواقع بحران به بار می‌آورد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: