• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-5090-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

عضو شورای شهر کرج:

مدیریت کلان البرز نسبت به بافت‌های فرسوده کرج فاقد استراتژی است

عضو شورای شهر کرج با بیان اینکه در گذشته تلاش‌هایی برای رسیدن مناطق کم برخوردار کلانشهر کرج به حداقل استانداردها صورت گرفته است، گفت: اما مسائل و معضلات اجتماعی در این مناطق همچنان بر روی هم انباشته شده است.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، محمدحسین خلیلی اردکانی در بیست و هفتمین جلسه شورای شهر کرج که چهارشنبه هشتم آذرماه برگزار شد، گفت: در کرج نمونه‌های بارزی از توسعه نامتوازن شهری و محله‌های نامتقارن در قالب محلات برخوردار و کم برخوردار در کنار یکدیگر قرار گرفته است.
خلیلی اردکانی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی که در این محلات گسترش یافته خاطرنشان کرد: در گذشته تلاش‌هایی برای رسیدن مناطق کم برخوردار به حداقل استانداردها صورت گرفته است اما مسائل و معضلات اجتماعی در این مناطق همچنان بر روی هم انباشته شده است.
وی ادامه داد: این انباشت مسائل در حالی است که رویکرد مدیریت شهری و کلان استان اعم از استانداری، فرمانداری و شهرداری در این خصوص مشخص نیست و استراتژی برای آن وجود ندارد.
این عضو شورای شهر کرج یکی از این محلات را محله اکبرآباد عنوان کرد و اعلام کرد: در این محله بین 8 تا 10 هزار نفر زندگی می‌کنند، شهرداری کرج در تنظیم بودجه سال آینده باید توجه ویژه‌ای به چنین محلاتی داشته باشد.
خلیلی اردکانی با اشاره به دیداری که از محله اکبرآباد داشته است خاطرنشان کرد: یکی از جدی‌ترین مشکلات این محله بحث مالکیت است و به رغم اینکه در حوزه تعهد مدیریت شهری کرج قرار دارد اما به دلیل ساخت و سازهای غیرمجاز به شدت با بجران مالکیت روبروست.
وی ادامه داد: قطعات زیادی از اراضی این محله در حریم ریل راه‌آهن قرار دارد و این موضوع تعارضات زیادی را ایجاد کرده است.
خلیلی اردکانی تصریح کرد: شهرداری می‌تواند با تخصیص حداقل هزینه‌های لازم، بخش زیادی از زمین‌های بلا استفاده در این منطقه را تملک و برای جبران کمبود سرانه‌ها استفاده کند.
وی افزود: برای حل مسائل و مشکلات ناشی از زمین‌های قولنامه‌ای و ساخت و سازهای غیرمجاز در این منطقه نیز باید تدبیری اندیشید.
این عضو شورای شهر کرج  در پایان اظهار کرد: همه باید برای اینکه محلات کم برخوردار کرج از سرانه‌هایی در شان کرامت انسانی بهره‌مند شوند تلاش کرده و به یک استراتژی مناسب برسیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: