• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-494-5
  • خبرنگار : 58001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

عضو شورای شهر فردیس:

22 سال از ساخت آخرین کتابخانه در فردیس می‌گذرد

عضو شورای شهر فردیس از تغییر کاربری زمین‌های فضای سبز فردیس و تبدیل این زمین‌ها به فضای ساختمانی در سال‌های گذشته انتقاد کرد.
حسن سعیدی ‌باشسیز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، گفت: سرانه فضای سبز در فردیس بسیار پایین‌تر از استانداردهای لازم است.
سعیدی افزود: متاسفانه در سال‌های گذشته،  با وجودی که 50 درصد از درآمد فردیس به حساب شهرداری کرج واریز شده، خدمات به صورت عادلانه توزیع نشده است.
وی خاطرنشان کرد: بسیاری از زمین‌هایی که در این شهر برای ایجاد فضای سبز در نظر گرفته شده بود تغییر کاربری و به جای آن به صورت قارچ‌گونه ساختمان‌سازی شده است.
وی در ادامه  به وضعیت فردیس در زمینه فضای کتابخانه‌ای اشاره و با بیان اینکه جمعیت حدودا 500 هزار نفری فردیس فقط چهار کتابخانه عمومی در اختیار دارد افزود: در حالی که طبق قانون باید نیم درصد از درآمد شهر به ساخت کتابخانه تخصیص یابد اما آخرین کتابخانه فردیس در سال 74 تاسیس شده است.
سعیدی در پایان خاطرنشان کرد: طبق استانداردهای موجود به ازای هر نفر باید دو مترمربع فضای کتابخانه‌ای وجود داشته باشد که فردیس با فقط چهارکتابخانه از این استاندارد فاصله زیادی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: