• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-7190-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

توضیح شهردار کرج در مورد طرح بهبود نگهداشت شهر/ درمانی برای دردهای چندساله کرج

شهردار کرج در مورد طرح بهبود نگهداشت شهر که هر جمعه با حضور نیروهای مناطق 10 گانه کرج در یکی از مناطق اجرا می‌شود توضیحاتی ارائه داد.
به گزارش ایسنا منطقه البرز، اصغر نصیری در کانال تلگرامی خود نوشت:
»طرح بهبود نگهداشت شهر» همانطور كه از نامش بر مي آيد، نشان مي‌دهد شهر در حد استاندارد نيست و بايد بهبود يافته و به استانداردها نزديك شود. معناي ديگر آن مي‌تواند اين واقعيت را بروز دهد، بعد از آنكه به حد مطلوب رسيد بايد تلاش شود در همين ميزان نگه داشته شود و به سرنوشتي پايين تر از آنچه در قالب يك حركت فوريتي و اورژانسي به انجام رسيده است قرار نگيرد.
به راستي چرا شهرهاي ما در حوزه خدمات شهري با استانداردها فاصله دارند؟ چرا در روزي كه شهر نيازمند خدمات معمول و متعارف بوده است از اين خدمات غفلت شده است كه حال علاج آن بايد اجراي طرح‌هاي ضربتي وفوريتي باشد؟ شهروندان تا چه ميزان در بيان و انتقال نارسايي‌ها به مديران شهري نقش آفرين بوده اند؟ آيا به واقع چنين نقشي براي آنها تعريف و تبيين شده است؟
همه اين پرسش‌ها بيان كننده يك واقعيت انكار ناپذير است كه شهر كرج از كمبود ارايه خدمات شهري رنج مي‌برد و حال كه بر حسب وظيفه بايد شهر را از اين رنج خلاص كنيم، بايد همت مضاعف داشته باشيم و توانمندي مضاعف‌تر.
امروز اگر شهرهاي ما از استانداردهاي معمول و متعارف فاصله دارند نه به اين دليل است كه نيرو و امكانات لازم را نداشته‌ايم، بلكه به اين دليل است كه از امكانات و سرمايه‌هاي موجود به درستي بهره نگرفته‌ايم و اگر در روزي كه شهر نيازمند خدمات معمول خود بوده است چنين خدمتي ارايه نشده است به اين خاطر است كه شايد شهروندان در انعكاس مطالبات خود كوتاهي نموده اند.
سامانه 137 سامانه دريافت نظرات، پيشنهادات، نارسايي‌ها و مشكلات شهري است كه بر اساس نظر سنجي ميداني، شهروندان كرج كمترين اطلاع را در رابطه با اين سامانه داشته اند و حال كه طرح بهبود نگهداشت شهر به ميدان آمده است بايد اين سامانه را به درستي به مردم بشناسانيم تا شهروندان پيش از آنكه عوامل اجرايي وارد عمليات شوند، اطلاعات مربوط به نارسايي‌ها و مشكلات را از طريق اين سامانه در اختيار مديريت شهري قرار دهند.
سخن پاياني
طرح بهبود نگهداشت شهر اگر چه يك طرح خدماتي فوريتي است، اما خط مقدم ورود مديريت شهري براي شناسايي مشكلات، اصلاح امور و پس از آن مطالعه و بررسي ميداني مشكلات و مختصات ذاتي هر منطقه شهري است تا شهر به استانداردهاي تعريف شده نزديك شود.
ما در شهر كرج بر آن هستيم تا با اولويت دادن به مناطق و محلات محروم و كم برخوردار، خدمات فوريتي و اورژانسي را براي آنها در قالب طرح  بهبود نگهداشت شهر و بر مبناي تقاضاي آنها استمرار بخشيم و اين روند تا زماني ادامه خواهد يافت كه بتوانيم شهر را با خدمات بيشتر و افزون تر از حالت فعلي خارج كرده و به سوي شرايط عادي و متعارف ببريم و حداقل سرانه‌هاي خدماتي را در محلات تامين نماييم كه در اين راه به مشاركت جدي شهروندان عزيز سخت محتاجيم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: