• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-591-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

دلایل افزایش قیمت میوه در ماه‌های اخیر چیست؟

رییس اتحادیه میوه‌فروشان کرج گفت: ساماندهی وانتهای میوه فروشی به عهده شهرداری است.
محمد رضا فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد:  بدون شک افزایش تقاضا یکی از مهمترین دلایل افزایش قیمت محصولاتی است که عرضه آنها در بازار کم شده است.
وی ادامه داد: در ماه‌های اخیر به دلیل سرما‌زدگی و یخ‌زدگی برخی محصولات  قیمت برخی از آنها افزایش پیدا کرده است.
وی افزود: علاوه بر این ، افزایش صادرات برخی محصولات نیز باعث کم شدن آنها در بازار داخلی و در نتیجه افزایش قیمت آنها شده است.
وی توضیح داد: به عنوان مثال در حال حاضر گوجه‌فرنگی تولیدی حاشیه شهرها به پایان رسیده و میزان گوجه‌هایی که از جنوب می‌آیند به دلیل بارندگی کاهش یافته و همین باعث  افزایش قیمت گوجه‌فرنگی در روزهای اخیر شده است.
این مسئول در ادامه به علت گرانی انار نیز اشاره‌کرد و گفت: انار ساوه امسال به دلیل یخ‌زدگی کم بود و انارهایی که الان در بازار موجود است بیشتر از باغ‌های شیراز و یزد است.
رییس اتحادیه میوه‌فروشان کرج در ادامه صحبت‌هایش به عرضه میوه توسط وانت بارها اشاره‌کرد و افزود: فعالیت این وانت بارها باعث‌کسادی کار میوه فروشان شده است.
فلاح ابراز کرد: وظیفه ساماندهی این افراد بر عهده شهرداری است و ما نیز می‌خواهیم که شهرداری جای مشخصی را برای این وانت‌بارها مشخص کند.
وی اظهار کرد: شهروندان بدانند اکثر میوه‌هایی که این اشخاص می‌فروشند اصولا محصولات درجه دو یا سه  هستند و دلیل قیمت پایین آن بی‌کیفیت بودن این نوع میوه‌هااست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: