• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-8190-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات البرز:

دو میلیون البرزی عضو تلگرام هستند/ ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان 53 درصد است

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات البرز گفت: نیمی از اینترنت استان توسط شبکه اجتماعی تلگرام مصرف می‌شود.
غلامرضا حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهارکرد: در حال حاضر دو میلیون البرزی در تلگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی عضویت دارند.
وی ادامه داد: طبق آمار به دست آمده، تقریبا نیمی از اینترنت استان توسط شبکه اجتماعی تلگرام مصرف می‌شود.
وی در ادامه با با اشاره به روند رو به رشد توسعه زیرساخت‌های ‌آی‌تی استان افزود: البرز در سال ۹۳ از نظر شاخص‌های توسعه ‌آی‌تی در کشور چهاردهم بود، اما روند رو به رشد توسعه‌ آی‌تی باعث شد تا در پایان سال ۹۴ در جایگاه هفتم کشور قرار گیرد.
حمیدی در ادامه آماری از ضریب نفوذ تلفن ثابت، همراه و اینترنت در البرز اشاره‌کرد و گفت: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان  ۵۳ درصد، ضریب نفوذ اپراتور همراه اول ۵۵ درصد، ایرانسل ۴۶ درصد، رایتل سه درصد و ضریب نفوذ اینترنت  ۴۶ درصد است.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به درآمد زا بودن حوزه آی تی ابراز کرد: ‌آی‌تی خط مقدم توسعه هر کشوری  است، ولی در ایران بیشتر مصرف کننده هستیم و برای تولید ثروت از آن بهره نمی‌بریم.
این مسئول اظهار کرد: در حال حاضر بازار جهانی ‌آی‌تی 35 میلیارد یورو را به خود اختصاص داده و ایران با توجه به اینکه ایران درصد از جمعیت جهان را دارد، باید یک درصد از بازار جهانی‌ آی‌تی را به خود اختصاص دهد.
حمیدی ادامه داد: با این حساب سهم ایران از بازار‌ آی‌تی باید ۱۴۰ هزار میلیارد تومان باشد، اما اکنون این تجارت بسیار کمتر از این میزان است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات البرز توضیح داد: اگر می خواهیم به سرعت توسعه‌ کشورهای دیگر برسیم باید در حوزه آی تی با قدرت بیشتری گام برداریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: