• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2593-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

استقرار دانشگاه خوارزمی در شهرک‌های صنعتی تهران و البرز

رئیس دانشگاه خوارزمی از حضور این دانشگاه در شهرک‌های صنعتی تهران و البرز خبر داد و گفت: این حضور نوید ورود دانشگاه خوارزمی به عرصه دانشگاه‌های نسل چهارم را می‌دهد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز ، محمدعلی سبحان اللهی در مراسم قدردانی از برگزیدگان هفته پژوهش و فناوری البرز که دوشنبه ۱۳ آذر، در دانشگاه خوارزمی برگزار شد،  با بیان اینکه مهمترین بحث ما در برنامه‌های اخیر ارتقا رنکینگ دانشگاه است گفت: این موضوع  برای همه روش است.
سبحان اللهی با اشاره به نقش پژوهش در رسیدن به این هدف و بهبود رنکینگ دانشگاه افزود: عقل و منطق به ما دیکته می‌کند که به پژوهش در مسیر توسعه دانشگاه اهمیت بیشتری دهیم.
وی از محدودیت در منابع مالی دانشگاه گفت و خاطرنشان کرد: با توجه به این محدودیت، هزینه ها باید همه به خروجی منتج شود.
رئیس دانشگاه خوارزمی افزود: فعالیت‌های دانشگاه خوارزمی باید به سمت ارتقاء رنکینگ برود، زیرا ارتقاء رنکینگ مزایای مادی و معنوی زیادی را به دنبال خواهد داشت.
سبحان اللهی اضافه کرد: ارتقا رنکینگ دانشگاه باعث جذب دانشجویان و هیئت علمی با کیفیت‌تر، انعقاد قرارداد با سازمان های مختلف و ... خواهد شد.
وی تصریح کرد: ۸۰ درصد از ۴۲ شاخصی که ۱۶ دانشگاه کشور برای ارتقا رنکینگ در آن رقابت دارند به پژوهش مربوط می شود به همین دلیل پژوهش بیشترین وزن را در ارتقا رنکینگ دانشگاه دارد.
وی افزود: این موضوع در ورود دانشگاه به نسل سوم نیز تاثیر دارد، تولیدات علمی باید به سمت رفع نیازهای جامعه برود.
سبحان اللهی با بیان اینکه ما باید نیازهای جامعه را شناسایی و رفع کنیم گفت:  حضور دانشگاه خوارزمی در شهرک‌های صنعتی تهران و البرز نوید ورود دانشگاه به عرصه نسل چهارم را می دهد.
وی در پایان اعلام کرد: ما در این شهرک ها مستقر شده ایم و برای مشکلات آنان راه حل می‌دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: