• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-8690-5
  • خبرنگار : 58001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

ضرورت مشارکت بخش خصوصی در اجرای روش‌های نوین مدیریت پسماند کرج

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: ارجای طرح جامع مدیریت پسماند درکرج بدون مشارکت بخش خصوصی ممکن نیست.
عباس سعیدی‌کیا درگفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: مطالعات طرح جامع مدیریت پسماند در کرج به پایان رسیده  و بر اساس آن اجرای روش های نوین و مدیریت اصولی پسماندهای تولیدی مورد تاکید قرار گرفته است.
وی ادامه داد: برای اجرای این طرح مدیریت پسماند مکلف شده تا با شناسایی و ارزیابی توانمندی های بخش خصوصی از ظرفیت آنها در بخش طراحی، احداث وبهره برداری از پروژه های مدیریت پسماند بهره بگیرد.
سعیدی‌کیا توضیح داد: این مشارکت در بخش های تفکیک از مبداء، پردازش و بازیافت پسماند شهری، پسماندهای عمرانی وساختمانی، تبدیل پسماند به انرژی و روش های نوین بیولوژیکی پسماند خواهد بود.
 این مسئول گفت: علاوه براین، استحصال گاز از مراکز دفن ودفع زباله ومدیریت وتصفیه شیرابه‌ها نیز در این مشارکت‌ها دیده شده است.
رییس‌ سازمان پسماند شهرداری کرج با تاکید بر این‌که این سازمان پذیرای کلیه افراد حقیقی وحقوقی در ارائه طرح ها وپیشنهادات است‌، گفت: این طرح به شکل مشارکتی از مراحل تولید تا دفع پسماند خواهد بود.
وی افزود: بدون شک کلیه حقوق و مالکیت فکری ومعنوی شرکت کنندگان محفوظ خواهد بود.
 وی توضیح داد: تلاش مدیریت شهری اعمال روش های نوین با هدف ارتقای شاخص های زیست محیطی در کرج است و باید پذیرفت این هدف بدون مشارکت بخشی خصوصی محقق نخواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: