• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-9690-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

وجود 70 مرکز شبانه روزی نگهداری معلولان در البرز

استاندار البرز در  بازدید سرزده از مراکز نگهداری معلولان در استان گفت: علی رغم پوشش مناسب خدمت رسانی به این قشر در استان از منظر ملی نیز نیازمند اعتبارات ویژه هستیم.
به گزارش ایسنا منطقه البرز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، محمدعلی نجفی صبح سه شنبه 14 آذر، به صورت سرزده از دو مرکز نگهداری معلولان ناتوان ذهنی و حرکتی بالای 14 سال و زیر 14 سال در کرج بازدید داشت و روند ارائه خدمات به این قشر را مورد بررسی قرار داد.
نجفی در حاشیه این بازدید ضمن تاکید بر ضرورت نگاه ویژه به معلولان بیان کرد:  بهزیستی جمعیت چندین هزار نفری از معلولان و نیازمندان تحت پوشش قرار داده است و علی رغم محدودیت اعتبارات تلاش خوبی در استان برای نگهداری از این قشر صورت گرفته است.
وی در ادامه با اشاره به جامعه آماری معلولان در استان به استناد گزارش اداره کل بهزیستی استان گفت: مددجویان معلول تحت پوشش بهزیستی در البرز  28 هزار نفر است که از این بین 10 هزار نفر معلول ذهنی و 10 هزار نفر معلول جسمی هستند.
استاندار البرز افزود: سایر معلولیت‌ها نیز از قبیل روان، شنوایی، بینایی، چند معلولیتی است.
وی با بیان اینکه در استان البرز 70 مرکز شبانه روزی نگهداری معلولان وجود دارد گفت: از این تعداد  48 مرکز شبانه روزی 1700 معلول تحت پوشش دریافت یارانه را  مورد حمایت قرار داده اند.
 وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی برای نگهداری این قشر بنحو مطلوبی در این زمینه با بهزیستی همکاری داردگفت: با وجود اقدامات خوبی که در حال انجام است، کافی نیست و نیازمند آن هستیم تا خیرین نیز بیش از پیش وارد میدان شوند.
استاندار البرز تصریح کرد: حضور جامعه خیرین باید پر رنگ باشد و انصافا نیز در استان جوان البرز  اقدامات خوبی تا کنون صورت گرفته اما نیازمند همراهی بیشتر خیرین هستیم.
وی با بیان اینکه رسیدگی به مراکز تحت پوشش بهزیستی در استان روند مطلوبی را طی می‌کند و امکانات اولیه دیده شده است، افزود: انتظار جامعه بیشتر از بسترهایی است که فراهم شده و نیاز است که مدیران،شهرداری‌ها،سازمان‌های دولتی و.. نیز برای ارائه خدمات و سرویس‌های مناسب به جامعه معلولین اهتمام بیشتری داشته باشد.
استاندارالبرز گفت:در طراحی مبلمان شهری نیز باید امنیت تردد این قشر دیده شود؛ علاوه بر معلولان جامعه، روشندلان نیز باید از امکانات مناسب اجتماعی برخوردار باشند.
نجفی در ادامه بیان کرد: نیازمند نگاه ملی در این بخش هستیم و کمک‌های سازمان بهزیستی وسازمان برنامه و بودجه نیز باید ویژه باشد.
استاندار البرز صبح امروز از دو مرکز مهر مادر ویژه نگهداری معلولان بالای 14 سال و مرکز  توانمهر، ویژه نگهداری ازمعلولان جسمی، ذهنی و حرکتی زیر 14 سال در کرج به صورت سرزده بازدید داشت و از نزدیک روند ارائه خدمات به این قشر را از سوی مسئولان امر مورد بررسی قرار داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: