• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-1095-5
  • خبرنگار : 58007
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

خواب مادر شهید و بازگرداندن مدال علیرضا کریمی!

پسرم دیشب به خوابم آمد و گفت"مادر می‌دانی علیرضا برای رسیدن به این مدال چقدر زحمت و سختی کشیده بود؟ لطف کن و این مدال را به او بازگردان!

به گزارش ایسنا، علیرضا کریمی با وجود داشتن تنها ۲۳ سال سن افتخارات زیادی را برای کشتی ایران در رده‌های سنی مختلف به ارمغان آورده و بارها باعث اهتزاز پرچم ایران در رویدادهای جهانی و آسیایی شده است.

کریمی، یک مدال نقره و ۲ طلای آسیا در رده نوجوانان، طلای جهان و آسیا در رده جوانان و ۲ طلای آسیا و برنز با ارزش جهان در رده بزرگسالان را در کارنامه خود دارد. باید به ویترین افتخارات کریمی دو مدال طلای جهان نیز اضافه می‌شد اما هم‌گروهی با نماینده اشغالگر قدس در رقابت‌های جهانی جوانان و این‌بار در رقابت‌های جهانی زیر ۲۳ سال باعث شد وی علی‌رغم شایستگی در رسیدن به ۲ مدال طلای جهان، مقابل رقبا به عمد شکست بخورد تا با نماینده اسرائیل روبرو نشود.

هر چند باخت عمدی کریمی مقابل حریف روس بخاطر روبه‌رو نشدن با کشتی‌گیر اسرائیلی حواشی زیادی را برای کشتی ایران به دنبال داشت و رسانه‌های مطرح جهان نسبت به آن واکنش نشان دادند و حتی پای کمیته حقوقی اتحادیه جهانی نیز به این پرونده باز شد، اما در داخل کشور با برگزاری مراسم‌های مختلف از علیرضا کریمی تقدیر به عمل آمد.

کریمی جمعه‌شب اولین مدال خود در رویدادهای بین‌المللی که مدال طلای نوجوانان آسیا بود را در اقدامی ارزشمند به پدر شهید مدافع حرم حیدر جلیلوند که خرداد امسال در سوریه به درجه رفیع شهادت نائل شده بود، اهدا کرد.


کریمی پس از اهدای این مدال با تمجید از مقام شامخ شهدای مدافع حرم گفت: این مدال با ارزشترین مدالی بود که دریافت کردم چرا که اولین مدال من در رویدادهای بین‌المللی بود.

اما علیرضا کریمی کشتی ایران دوسال پیش نیز مدال طلای خود در کشتی آزاد جوانان آسیا را به خانواده شهید امر به معروف و نهی از منکر کرج شهید محمود توفیقیان اهدا کرد.

دو روز بعد از این اقدام ارزشمند علیرضا کریمی، پدر و مادر شهید به منزل کریمی آمدند و مادر شهید توفیقیان درباره دلیل این کارشان گفت" فرزند شهیدم دیشب به خوابم آمد و گفت" مادر می‌دانی علیرضا برای این مدال چقدر زحمت و سختی کشیده بود؟ لطف کن این مدال را ببر و به او بازگردان."

مادر شهید توفیقیان نیز مدال را به کریمی بازگرداند و پارچه‌ای که برای لباس دامادی پسرش تهیه کرده بود را به مادر علیرضا هدیه داد تا بدین شکل قدردانی خود را از کشتی‌گیر با اخلاق تیم ملی ابراز کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: