• سه شنبه ۲۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-4393-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران:

نقش کمرنگ تحقیق و پژوهش در کشور/ قانون جدید استاندارد جامع است

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران گفت: پژوهش محوری کلید توسعه کشور است.
به‌ گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، وحید مرندی مقدم در ششمین جشنواره پژوهش و فناوری که پیش از ظهر امروز برگزار شد، اظهار کرد: بدون شک طرح ها و اقداماتی که بر مبنای پژوهش انجام می‌شود ضریب خطای پایینی داشته و به اغلب نتایج رضایت بخشی دارد.
وی ادامه داد: در سازمان ملی استاندارد پژوهش محوری نقش به سزایی در پیشبرد اهداف پیش بینی شده دارد وبه این مقوله  توجه زیادی می‌شود.
وی با اشاره به حایگاه کلی پژوهش در کشور افزود: متاسفانه مبنای بسیاری از اقدامات در کشور پژوهش نیست و بسیاری از  امورات بر اساس  عمل، دانش و پژوهش پیش برده نمی شود.
این مسئول توضیح داد: بدون شک توسعه و ترویج فرهنگ پژوهش محوری و تحقیق در بخش‌های مختلف،  بستر توسعه کشور را بیش از پیش و با سرعت بالاتری فراهم می سازد.
مرندی مقدم در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به بررسی قانون استاندارد اظهار کرد: پایه قانون استاندارد در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با همکاری سازمان ملی استاندارد مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت.
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران تاکید کرد: قانون تنظیم شده جدید استاندارد ظرفیت های ویژه و تازه ای را برای سازمان ملی استاندارد ایران ایجاد کرده چون مبنای قانون بر اساس دانش و پژوهش بوده است.
مرندی مقدم با اشاره به اینکه ۸۰ درصد قانون استاندارد قبلی با ادبیات گذشته و ۲۰ درصد دیگر با همان مفاهیم قدیم ولی با ادبیات جدید اصلاح و بازنگری شده گفت: با این اصلاحیه بسیاری از موازی کاری ها را برطرف و سبب خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: