• چهارشنبه ۲۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-4493-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

بودجه تحقیقاتی سال آینده‌ کشور چقدر است؟

قائم مقام تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: سال‌ گذشته سهم  دانشگاه‌های علوم پزشکی‌ در حوزه  پژوهش تنها یک درصد بوده است.

به‌ گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، شاهین آخوندزاده امروز در همایش گرامیداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به وضعیت پژوهشگران ایرانی اظهار کرد:  پژوهشگران با دست خالی تحقیق می کنند و جایگاه علمی‌کشور را بالا می‌برند.

وی با اشاره به بودجه مصوب در بخش تحقیقات برای سال آینده ادامه داد: امسال‌کل بودجه تحقیقات‌کشور ۶۰۰ میلیارد تومان بوده که طبق برنامه ها این بودجه برای سال آینده به ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی افزود: اگر بودجه تحقیقات به طور کامل تحقق پیدا کند، اعتبار ۷۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور تامین می شود.

وی با اشاره به تلاش همه جانبه پژوهشگران کشور توضیح داد: علی رغم این‌که کشوری مثل ترکیه  بیش از  ۱۰ برابر اعتبارات ایران برای پژوهش و تحقیقات هزینه می‌کند، ولی باز سطح بسیار پایین تری از کشور ما در این حوزه دارد و این بیانگر توان علمی بالا وکنار زدن محدودیت های از سوی محققین و پژوهشگران ایرانی است.

قائم مقام تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در بخش دیگری از صحبت های خود به سهم البرز در فعالیت های پژوهشی اشاره‌کرد وگفت: در حال حاضر ۱۱ نفر در البرز به فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی می پردازند.

این مسئول ابراز کرد:  البرز پتانسیل های مناسبی در بخش پژوهش دارد که اگر از همه آن استفاده شود، قطعا این استان وضعیت بهتری  در این حوزه را به خود اختصاص می دهد.

قائم مقام تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه پژوهش و آموزش در یک سطح هستند، گفت: در سال گذشته ۱۸ دانشگاه علوم پزشکی در سطح کشور فضای پژوهشی‌کمتر از یک درصد سهم  داشته اند و این نشان از لزوم فرهنگ سازی تحقیقات پژوهشی در دانشگاه ها دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: