• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-194-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

برگزاری دومین سالانه نگارگری ایرانی در البرز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد البرز از برگزاری دومین سالانه نگارگری ایرانی خبر داد.

علی خیلدار در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: نگارگری ایرانی به عنوان هنری برگرفته از مفاهیمی چون تعالی روح و رسیدن به عالم معنا و جاودانگی با نگرش حقیقت‌گرا و هنر قدسی در سراسر دنیا شناخته شده است.

وی افزود: هنرمند نگارگر آنچه را که در پرده خیال دیده است به تصویر می‌کشد و در این راه با چنگ انداختن به ریسمان الهی و بهره‌گیری از تعالیم اسلامی به خلق اثر هنری ایرانی اسلامی می‌پردازد.

این مسئول با اشاره به رشته های نگارگری توضیح داد: در حقیقت نگارگری مفهوم عام دارد و روش‌ها و سبک‌های گوناگون نقاشی ایرانی را شامل می‌شود.

وی ابراز کرد: تذهیب، تشعیر، حاشیه سازی، جدول کشی، گل و مرغ و تصویر سازی بر دیواربناها تنها تعدادی از رشته‌های این هنر هستند.

خیلدار در ادامه با اشاره به برگزاری دومین سالانه نگارگری ایرانی در استان اظهار کرد: این سالانه با همکاری انجمن هنرهای تجسمی استان از 11 الی 21 دی‌ماه برگزار می شود.

وی ادامه داد: علاقه مندان برای شرکت در نمایشگاه این سالانه می توانند یک اثر خود را با ذکر عنوان به دبیرخانه ارسال کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با اشاره به آدرس دبیرخانه این سالانه ابراز کرد: علاقه‌مندان باید اثر خود را به کرج، خیابان شهید مطهری، نبش خبابان شاهد دو،اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان البرز، گالری استاد سیروس قائم مقامی - دفترمرکزی انجمن هنرهای تجسمی استان تحویل دهند.

  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: