• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-494-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

بهترین وسیله برای مقابله با آسیب‌ها، هنر است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: هنر و فرهنگ در البرز مظلوم واقع شده است.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، علی خیلدار در مراسم افتتاح دومین آمورشگاه آزاد موسیقی نظرآباد اظهار کرد: بدون شک افزایش تعداد مراکز فرهنگی در استان نقش به‌سزایی در ارتقای شاخص‌های کیفیت زندگی مردم دارد.
وی ادامه داد: هنر یکی از بهترین روش ها برای انتقال مفاهیم و ایدئولوژی در هر جامعه‌ای است و از طریق آن می‌توان به راحتی ارزش ها را از نسلی به نسل دیگر منتقل کرد.
خیلدار افزود: بدون شک در جامعه‌ای که به هنر و هنرمندان بها داده می‌شود و آثار فاخر هنری عرضه می‌گردد، امنیت و سلامت جسمی و روانی مردم به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.
وی توضیح داد: هنر بهترین وسیله برای مقابله با آسیب‌ها در هر جامعه‌ای است؛ چون رشته‌های مختلف هنری باعث تلطیف فضای عمومی می‌شوند و زمینه بروز جرم را کاهش می‌دهند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با گلایه از جایگاه نامناسب فرهنگ و هنر در البرز ابراز کرد: متاسفانه فرهنگ و هنر در البرز مظلوم واقع شده و زیرساخت‌های مناسبی در این حوزه وجود ندارد.
خیلدار با تاکید بر ضرورت ارتقای توجه به هنر در شهرستان‌های استان افزود: ارتقا و رشد زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در شهرستان‌ها باید به اولویتی برای مسئولان تبدیل شود.
این مسئول ادامه داد: بدون شک با افزایش تعداد مراکز هنری امکان خدمت‌رسانی به شهروندان تسهیل خواهد شد.   


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: