• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-495-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

ورزش بدون اخلاق در جامعه هیچ جایگاهی ندارد

معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان گفت: اخلاق سبب رشد ورزشکاران در نزد جامعه می‌شود و کسانی که نقش هدایت، مربی‌گری و مدیریت را دارند برای رسیدن به مقصد و نتیجه اخلاق را نباید قربانی کنند.
به گزارش ایسنا منطقه البرز، عبدالحمیداحمدی یک‌شنبه 10 دی ماه با حضور در همایش اخلاق ورزش و تجلیل از پیشکسوتان و مربیان اخلاق محور استان البرز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این همایش گفت: چنین برنامه‌هایی باعث رونق و توجه بیشتر جوانان و ورزشکاران به مباحث اخلاقی و جوانمردی در ورزش می‌شود.
وی افزود: بی‌اخلاقی ورزش را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و نباید حریم ورزش هیچگاه به بی‌اخلاقی آلوده شود.
احمدی با تاکید بر اینکه اخلاق‌مداری در ورزش حائز اهمیت است اظهار کرد: اخلاق در ورزش در حکم روح برای جسم ورزشی محسوب می‌شود و ورزش بدون اخلاق هیچ جایگاهی در نزد جامعه ندارد.
وی ادامه داد: اخلاق ورزشی سبب فضیلت در جامعه می‌شود و جامعه امروزی بسیار نسبت به گذشته نیازمند اخلاق است و اخلاق در ورزش به طور عملی باید اثبات شود.
‌احمدی با تاکید بر اینکه توصیه به اخلاق توسط ورزشکاران باید در عمل نیز انجام شود، گفت: اخلاق سبب رشد ورزشکاران در نزد جامعه می‌شود و کسانی که نقش هدایت، مربی‌گری و مدیریت را دارند برای رسیدن به مقصد و نتیجه اخلاق را نباید قربانی کنند.
وی ادامه داد: اصلی ترین توصیه به مردم توسط ورزشکاران و مربیان رعایت و کاربرد اخلاق در جامعه است و ورزشی‌ها باید اجتماع را به نیکی و اخلاق توصیه کنند و مسئولین در جایگاه تربیت، اخلاق را باید اولویت قرار دهند و زمانی ورزش حرفه‌ای می‌شود که مدیران اخلاق مدار باشند.
معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: اخلاق مداری در مدیران ورزشی اهمیت دارد و همایش‌ها باید فرصتی برای تذکر درباره اخلاق مداری باشد و از همایش‌ها برای اخلاق‌مداری بیشتر استفاده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: