• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1693-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

سه واکسن جدید طیور در سبد تولیدات موسسه رازی قرار گرفت


معاون تحقیق و تولید فرآورده‌های بیولوژیک موسسه رازی از تولید و عرضه سه واکسن جدید آبله قناری، سه گانه غیرفعال نیوکاسل، آنفلوآنزا، گامبورو و برونشیت عفونی با سویه IR12IR و سروتیپ793.B    تا سال آینده در این موسسه خبر داد.
دکتر علی اسحاقی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، در خصوص واکسن‌های در دست تولید این موسسه اظهار کرد: کار تحقیقات و پژوهش بر روی سه واکسن جدید طیور در موسسه رازی به انجام رسیده که یکی از این واکسن‌ها دارای مجوز از سازمان دامپزشکی است و به زودی به بازار عرضه می‌شود و دو واکسن دیگر در مرحله نیمه صنعتی قرار دارند.
 وی ادامه داد: واکسن سه‌گانه غیرفعال نیوکاسل، آنفلوآنزا و گامبورو که محتوی آنتی ژن های نیوکاسلv4، آنفلوانزای H9N2  و گامبورو IR07 قابل مصرف برای طیور در همه سنین است و سه گانه بودن این واکسن موجب می‌شود ایمن سازی طیور علیه سه بیماری با یک واکسیناسیون انجام شود و استرس ناشی از واکسیناسیون در طیور کاهش یابد.
اسحاقی خاطر نشان کرد: این واکسن سه گانه در حال حاضر در مرحله نیمه صنعتی قرار دارد.
 این مسئول واکسن برونشیت عفونی سویه IR12IR، سروتیپ 793B  را دیگر واکسن جدید موسسه رازی نام برد و افزود: این واکسن محتوی ویروس تخفبف حدت یافته برونشیت عفونی سویه IR12IT سروتیپ 793B   است و برای ایمن‌سازی فعال علیه بیماری برونشیت عفونی در اثر ویروس 793 B  (4.91)  در ماکیان توصیه می‌شود.
اسحاقی توضیح داد: این واکسن در گله‌های طیور از سن حدود دو هفته توصیه می‌شود و با بسته‌بندی حاوی ویال‌های 1000 و یا 2500 دزی به همراه درپوش‌های آسان بازشو تا سال آینده وارد بازار می‌شود.
معاون تحقیق و تولید فرآورده‌های بیولوژیک موسسه رازی  واکسن آبله قناری را دیگر واکسن جدید این موسسه اعلام کرد که مجوز تولید آن از سازمان دامپزشکی اخذ شده و به زودی تولید آن آغاز و در بازار مصرف عرضه می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: