• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1791-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

ایده‌های فناورانه در روستاهای البرز شناسایی می‌شود

رئیس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و سرپرست پارک علم و فناوری استان البرز از فرمانداران استان خواست تا ظرفیت‌های شهرستان ها را برای گسترش محدوده پارک علم و فناوری در سراسر استان معرفی کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز ، عطاالله ربانی در شانزدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که شنبه ۱۶ دی ماه در استانداری البرز برگزار شد گفت: ظرفیت پارک برای حضور شرکت های دانش بنیان محدود است.

ربانی افزود: بنابراین پیشنهاد داده ایم تا از ظرفیت‌های استان در شهرستان ها استفاده کنیم و در این راستا در اولین مورد از فرمانداران می خواهیم ظرفیت‌های شهرستان ها رو معرفی کنند.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از این ظرفیت ها می تواند در استفاده بهینه از فرصت ها، افزایش زمینه اشتغال پایدار، بومی سازی فناوری و جلوگیری از مهاجرت جوانان استان را به دنبال داشته باشد.

ربانی در خصوص ارتباط پارک علم و فناوری البرز با مراکز رشد استان نیز گفت: این مراکز رشد در قالب فروش محصولات برای ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر شغل ایجاد کرده اند.

وی در پایان از برنامه پارک برای شناسایی ایده های فناورانه در روستاها از طریق شبکه های فناوری مردمی خبر داد.

گفتنی است در ادامه محمدعلی نجفی استاندار البرز با تاکید بر اهمیت اقتصاد دانش بنیان گفت: این موضوع در دنیا سرعت زیادی دارد ،مثلا مالزی مساله اشتغال خود را با همین نوع اقتصاد حل کرده است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: