• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1891-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

نماینده مردم کرج مدعی شد:

رئیس دانشگاه خوارزمی فکر می‌کند استاندار آذربایجان شرقی است

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: عده‌ای آن قدر نظام را تیره و تار نشان داده‌اند که مردم بدبین شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز ، عزیز اکبریان در شانزدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که شنبه ۱۶ دی‌ماه در استانداری البرز برگزار شد، گفت: اگرچه حوادث اخیر بر وجهه  کشور در عرصه بین‌المللی تاثیر منفی داشت اما دل ما قرص است و به انقلاب اسلامی به این سادگی‌ها آسیبی نمی‌رسد.

اکبریان افزود: تمام نگرانی ما در خصوص این حوادث متوجه سرمایه‌گذاری‌ها و اشتغال است، این حوادث بر این دو موضوع تاثیر منفی خواهد داشت.

وی از نسبت دادن این حوادث به دشمنان گفت و تصریح کرد: اگر اقتصاد مقاومتی به درستی اجرا می‌شد بسیاری از مشکلات ما حل شده بود.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا گفت: بسیاری از گزارش‌هایی که در این جلسه مطرح می‌شود ربطی به اقتصاد مقاومتی ندارد، سرعت و ابتکار در اقتصاد مقاومتی مهم است، اینکه تصمیمی بعد از سه سال اجرا شود به کشور ضرر می‌زند.

وی با تاکید بر نقش فرمانداران در موضوع اقتصاد مقاومتی افزود: فرمانداران نماینده دولت در شهرستان‌ها هستند و باید مشکلات را حل کنند.

اکبریان در خصوص عملکرد سازمان بازرسی نیز خاطرنشان کرد: بازرسی نباید آخرین تیر خود را اول بزند، بازرسان اگر تخلفی دیدند ابتدا به استانداری گزارش دهند نه به دادگاه، این کار جرات را از مدیران می‌گیرد.

وی عامل دوم در بروز حوادث اخیر را منفی نشان دادن عملکرد دولت و مجلس عنوان و اعلام کرد: مثلا ۳۰ نفر نبودند که حقوق نجومی گرفتند ولی برخی کاری کردند که همه مدیران زیر سوال رفتند.

اکبریان ادامه داد: یا اصلا چیزی به نام افزایش حقوق نمایندگان در مجلس مطرح نشده اما مردم بدبین شده‌اند.

وی تصریح کرد: مردم به نظام بدبین شده‌اند، نظام را تیره و تار نشان داده‌اند و اینها باعث شده مردم به همه شبهه پیدا کنند، عملکرد هم آن‌گونه که باید نبوده و این باعث شده با کوچک‌ترین حرکت چنین اتفاقاتی رخ دهد.

اکبریان افزود: بعد از ۸۸ این حوادث یک بحث جدی بود حیثیت نظام را برد.

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از تصمیمات جزیره‌ای است، گفت: مثلا رئیس دانشگاه خوارزمی فکر می کند استاندار آذربایجان غربی است و تفکر استانداری دارد؛ من به وزیر علوم هم گفته‌ام تکلیف این موضوع باید مشخص شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید:

نظرات ارسال شده

1396/10/18  23:12:43
شرایط رفاهی و معیشتی مردم استان البرز چقدر مهم است بهداشت و درمان، سامانه حمل و نقل درون شهری، تاسیس مراکز رفاهی و تفریحی و ساماندهی خدمات شهری اعم از آب ، برق و ...چقدر اهمیت دارد؟ البته از انصاف نگذریم هرچند سال یکبار بسته به اینکه چه انتخاباتی پیش روست و چقدر به حضورمردم نیاز است این مسائل مهم میشود و در حد شعارهای تبلیغاتی به آنها پرداخته خواهد شد. قطعا نمایندگان محترم استان گذرشان به بیمارستان ها و مراکز درمانی استان نیوفتاده است والا چگونه است که متوجه شرایط نابهنجار این مراکز نباشند. به عنوان مثال بیمارستان ماهدشت که جزو یکی از معدود بیمارستان های این استان است در منطقه ای واقع شده که تا شعاع چندین کیلومتری آن خبری از ساده ترین امکانات شهری نیست جای سوال است با چه منطقی مسولان محترم بیمارستان را در بیابانی که ساعت ها می گذرد تا تاکسی یا اتوبوسی از آن گذر کند ساخته اند البته باید شانس یار باشد تا بتوان بسلامت به آبادی نزدیکی رسید. و در صورتی که شب باشد حتما باید چراغ قوه ی بهمراه داشته باشید تا بتوانید راه خود را پیدا کنید. جناب آقای اکبریان تمامی مشکلات استان البرز حل شده است؟ ایا تا بحال به تهران تردد نکرده اید البته احتمالا مسئولین محترم استان هیچگاه صبح زود به تهران تردد نکرده اند والا چگونه است که متوجه این ترافیک وحشتناک صبحگاهان به تهران و هنگام عصر به سمت کرج نشده باشند. بهتر بود صبر می کردید تا احداث بزرگراه تهران به کرج کامل میشد و بعد پرچم استقلال از استان تهران را برمی افراشتید. ایا وقتی برای بررسی اوضاع دانشگاه خوارزمی شما و یا مشاورهایتان به دانشگاه می آیند از منطقه حصارک عبور نمی کنید؟ بارها و بارها شاهد مزاحمتهایی که برای دانشجویان دختر در این منطقه ایجاد شده است بوده ایم. فروش آزادانه هرگونه مواد مخدر و ... . فقر فرهنگی و اجتماعی این منطقه نه تنها برای ساکنین ان بلکه برای رهگذرانی که از آن منطقه عبور می کنند آشکار است . باز باید از مسولین دانشگاه خوارزمی شکرگزار بود که حداقل توانسته اند تا این به اصطلاح شما جزیزه را در بین تمام این مسائل بسلامت حفظ کنند. البته اینکه در این شرایط قدر و منزلت دانشگاهی که رسالت ملی دارد و اندیشمندان و فرهیختگان بسیاری را به کشور ایران تقدیم کرده است انتظار زیادی است . اینکه به جای کارشکنی از این مجموعه علمی حمایت کرده و اجازه دهید به جای دغدغه اینکه اینبار مسئولین محترم استان چه خوابی برای این دانشگاه صدساله دیده اند به رسالت های علمی و بین المللی خود بپردازد البته انتظار زیادی است. کدام نگاه جزیره ای است اینکه دانشگاهی که در تمام عمر صدساله خود شاهد بالندگی بسیاری از دانش آموختگان خود در عرصه های مختلف سیاسی؛ اقتصادی اجتماعی و... خود بوده است را حمایت کرده و تماما از کیان آن برای خدمت رسانی به کشورمحافظت نمود یا اینکه هر روز ماجرای تازه برای آن ایجاد کرد. مسئولین محترم استان بهتر است حل مسائل دانشگاه را به عهده خود دانشگاهیان و وزارت علوم بگذارند و به مسائل مهمتر بپردازند.