• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-12090-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

خسارت ۵ میلیاردی به شهرداری کرج با یک قرارداد سوال‌برانگیز در سال ۹۴

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج گفت: جای سوال است که چرا فرآیند انتخاب پیمانکاران بر خلاف قانون از سازمان مدیریت پسماند در شهرداری متمرکز شده است.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، حسین محمدی در سی و پنجمین جلسه شورای شهر کرج گفت: سازمان مدیریت پسماند به استناد ماده ۸۴ قانون شهرداری ها و ماده ۱۰ قانون مدیریت پسماند تاسیس شد و طبق قانون صد در صد فرآیند مدیریت پسماند اعم از جمع آوری، تفکیک، دفن و ... را بر عهده دارد.
محمدی ادامه داد: بررسی های اولیه در شهرداری کرج نشان می دهد که بخشی از مدیریت اجرایی پسماند مانند فرآیند انتخاب پیمانکاران جمع آوری زباله از سازمان پسماند منفک شده و بر خلاف قانون در شهرداری متمرکز شده است.
وی با اشاره به سازماندهی افرادی که در سطح شهر اقدام به جمع آوری زباله های قابل بازیافت می کنند خاطرنشان کرد: شهرداری در این راستا در سال ۹۳ با چند شرکت فعال در این حوزه یک قرارداد ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی امضا کرد.
این عضو شورای شهر کرج با بیان اینکه انتظار می‌رفت این قرارداد در سال ۹۴ بین ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یابد افزود: اما بر خلاف آن یک قرارداد ۳ ساله با ۵۰ درصد تخفیف بدون رعایت تشریفات قانونی امضا شد و با امضا آن ۴ تا ۵ میلیارد تومان به شهرداری خسارت وارد شد.
محمدی خاطرنشان کرد: سوال از شهردار این است که فرآیند انتخاب این شرکت چگونه بوده، سهامداران چه کسانی هستند و اینکه آیا صلاحیت داشته اند یا خیر.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: