• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-12290-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

۱۴ اتوبوس تندرو برای راه اندازی بی.آر.تی در کرج خریداری می‌شود


شورای شهر کرج لایحه خرید ۱۴ دستگاه اتوبوس تندرو به مبلغ ۱۶ میلیارد تومان را تصویب کرد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، در جلسه سی و پنجم (۱۷ دی ماه)، شورای شهر کرج، لایحه شهرداری برای خرید ۱۴ دستگاه اتوبوس تندرو به مبلغ ۱۶ میلیارد تومان مطرح شد.
طبق این لایحه قرار است یک ردیف اعتباری ۱۰۰ میلیون تومانی در بودجه امسال ایجاد شود تا مقدمات کار فراهم گردد و ۱۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان باقیمانده در بودجه سال آینده پیش بینی شود.
۳۰ درصد این منابع نقدی و ۷۰ درصد به صورت تهاتر تامین خواهد شد.
این لایحه که با اکثریت آرا تصویب شد مخالفانی نیز داشت از جمله حسین محمدی که علت مخالفت خود را دلایل اقتصادی اعلام کرد.
محمدی با بیان اینکه از نظر فنی با راه اندازی خطوط حمل و نقل عمومی از جمله بی.آر.تی موافق است، گفت: اما اینکه اتوبوس های مورد نظر با منابع شهرداری خریداری شود  قابل قبول نیست.
وی خاطرنشان کرد: اتوبوس هایی که در اختیار بخش خصوصی است برای مالکان درآمدزایی دارد اما اتوبوس هایی که در اختیار شهرداری است نه تنها درآمدی ندارد بلکه ماهانه ۱۵۰ میلیون تومان برای شهر هزینه دارد و این توجیهی ندارد.
محمدی تاکید کرد: بهتر است این کار بر عهده بخش خصوصی گذاشته شود زیرا از بین رانندگان حمل و نقل عمومی کرج افرادی هستند که برای این کار آمادگی دارند.
احد رسولی نیز در این خصوص بحث استانداردهای زیست محیطی را مطرح کرد و گفت: باید به نوع سوخت اتوبوس هایی که قرار است خریداری شود توجه کرد چون اگر قرار است اتوبوس ها گازوئیلی باشد همان راهی را رفته ایم که بقیه رفته اند.
وی خاطرنشان کرد: در کنار این موضوع  جایگزین های بی.آر.تی نیز مطرح است و به مطالعه بیشتری نیاز دارد.
فرج الله ایلیات با این لایحه موافق بود، وی ایجاد خط اعتباری ۱۰۰ میلیون تومانی را مقدمه ای برای طرح موضوع در بودجه سال  آینده عنوان و اعلام کرد: کلیه مطالعات بی.آر.تی میدان کرج تا حصارک انجام شده و این موضوع طرح جامع مطالعاتی دارد.
مهدی حاجی قاسمی نیز در موافقت با این لایحه گفت: این یک مسکن است زیرا راه اندازی خط مطالعه شده حداقل به ۱۰۰ اتوبوس نیاز دارد.
عباس زارع نیز بر لزوم بالا بودن استانداردهای زیست محیطی اتوبوس های مورد نظر تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: