• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-12790-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

وجود 400 هزار هکتار عرصه طبیعی در البرز

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری البرز گفت: از آبان‌ماه تا کنون حریقی در عرصه‌های طبیعی استان حادث نشده است.
سرهنگ فرامرز نیکزاد در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: در حال حاضر 400 هزار هکتار عرصه طبیعی در استان وجود دارد.
وی در ادامه با اشاره به تعداد کم نیروهای یگان حفاظت ادامه داد: در شرایط استاندارد برای هر پنج تا 10 هزار هکتار باید یک نیروی حفاظت به کار گرفته شود ولی  البرز در شرایط فعلی با این استاندارد فاصله زیادی دارد.
نیکزاد افزود: هرچند نیروهای یگان حفاظت بسیار سخت کوش و پرتلاش هستند ولی نباید از این واقعیت گذشت که بدون نیروی کافی امکان حفاظت از عرصه های طبیعی استان دشوار می‌شود.
وی با اشاره به همکاری جوامع محلی برای صیانت از عرصه های طبیعی استان ابراز کرد: درست است که مردم وظیفه قانونی برای حفاظت از عرصه های طبیعی ندارند، ولی به عنوان اقدامی انسانی با نیروی یگان حفاظت همکاری می کنند.
نیکزاد اضافه کرد: افرادی به عنوان همیاران طبیعت در ارتباط با منابع طبیعی هستند و در صورت مشاهده حریق و یا تصرف غیرقانونی عرصه ها مراتب را با یگان حفاظت در میان می گذارند.
این مسئول تاکید کرد: مردم نیز می توانند از طریق سامانه 1504 وقوع چنین اتفاقاتی را گزارش دهند تا نیروهای یگان در اسرع وقت با متخلفین برخورد کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: