• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-13590-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

وجود 140 هزار هکتار منطقه شکار ممنوع در البرز

رییس اداره حیات وحش محیط زیست البرز گفت: در البرز بیش از 350 گونه حیوان حفاظت شده زندگی می کند.
مهدی مصطفوی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهارکرد: در حال حاضر 140 هزار هکتار منطقه شکار ممنوع در البرز وجود دارد که 75 هزار هکتار آن مربوط به منطقه شکار ممنوع طالقان و مابقی به منطقه شکار ممنوع البرز جنوبی اختصاص دارد.
وی ادامه داد: در این مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع بیش از 350 گونه حفاظت شده زندگی می کنند که شامل 41 گونه پستاندار، 286 گونه پرنده،21 گونه خزنده، دو گونه دو زیست و هشت گونه ماهی است.
مصطفوی افزود: متاسفانه به دلیل برخی سهل انگاری ها از جمله شکار بی رویه نه گونه از این حیوانات در حال انقراض هستند.
این مسئول  با اشاره به گونه های در حال انقراض توضیح داد: متاسفانه گونه‌هایی مانند پلنگ، شنگ، گوسفند وحشی، بز وحشی، عقاب تالابی، افعی البرز و لاک پشت مهمیزدار در حال انقراض هستند.
مصطفوی گفت: گونه های حیات وحش در حقیقت سرمایه های طبیعی استان هستند و نباید اجازه دهیم بی تدبیری برخی باعث نابودی آنها شود.
رییس اداره حیات وحش محیط زیست البرز ابراز کرد: بدون شک اگر نسبت به انقراض گونه های جانوری استان بی تفاوت باشیم، طی چند سال آینده آیندگان تنها در کتاب های درسی و موزه های حیات وحش ردی از این حیوانات پیدا خواهند کرد.
وی گفت: از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده شکار گونه های حفاظت شده موضوع را به محیط زیست اطلاع دهند تا با متخلفان برخورد قانونی شود.
مصطفوی افزود: شکارچیان غیر مجاز هم باید بدانند قانون به راحتی از تخلفات آنها نمی گذرد و لذت چند دقیقه شکار آنها تاوان سنگینی در پی خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: