• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-13790-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

سه‌شنبه‌های بدون خودرو هر هفته در کرج اجرا می‌شود/ به مسیرهای دوچرخه‌سواری نیاز داریم


مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز با بیان اینکه در هفته‌های نخست برگزاری سه‌شنبه‌های بدون خودرو در کرج فقط 20 نفر در این برنامه مشارکت داشتند، گفت: اما الان هر بار بین 70 تا 100 نفر در سه‌شنبه‌های بدون خودرو با دوچرخه حاضر می‌شوند.
امیر غفرانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز گفت: سه‌شنبه‌های بودن خودرو در استان البرز از هفته‌های اول سال 96 و با همکاری استانداری و سایر دستگاه‌های استان به صورت نمادین و بدون وقفه در تمامی شهرستان‌ها برگزار شده است.
غفرانی با بیان اینکه هر هفته یک دستگاه برای برگزاری این مراسم میزبان شده است افزود: مراسم امروز نیز به میزبانی بانک تجارت برگزار شد.
وی ادامه داد: اداره کل ورزش و جوانان استان البرز در راستای گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری 160 دستگاه دوچرخه برای تمامی پرسنل خود خریداری کرده است تا از این وسیله برای رفت و آمد استفاده شود، امیدواریم سایر دستگاه‌ها نیز از این حرکت تاثیر گرفته و پرسنل خود را برای تردد با دوچرخه تشویق کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز به آلودگی هوای استان اشاره و اعلام کرد: بخش زیادی از آلودگی هوای استان از تعداد بالای خودروها ناشی می‌شود به همین دلیل استفاده از دوچرخه می‌تواند در کنار تقویت قوای جسمانی مردم به بهبود وضعیت هوا نیز کمک کند.
 غفرانی با بیان اینکه تمام تلاش ما بر گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری است گفت: در هفته‌های نخست برگزاری سه‌شنبه‌های بدون خودرو در کرج فقط 20 نفر در این برنامه مشارکت داشتند اما الان هر بار بین 70 تا 100 نفر در سه‌شنبه‌های بدون خودرو با دوچرخه حاضر می‌شوند.
وی در پاسخ به اینکه آیا معابر کرج را برای تردد دوچرخه‌سواران مناسب می‌داند یا خیر خاطرنشان کرد: ما باید با گسترش حضور دوچرخه‌سواران در سطح شهر این نیاز را ایجاد کنیم تا شهرداری به فکر بهبود وضعیت برای تردد دوچرخه‌سواران بیفتد.
غفرانی اضافه کرد: قرار است با اعضا شورای شهر کرج یک نشست داشته باشیم و در آن لزوم ایجاد مسیرهای مختص دوچرخه سواری، اسکیت و پیاده‌روی در برخی مناطق را مطرح خواهیم کرد.
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: