• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-14090-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

راه اندازی خانه‌های امن غیر دولتی در البرز

مدیر کل بهزیستی البرز گفت: خدماتی که در خانه‌های امن استان ارائه می‌شود رایگان است.
داریوش بیات نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز اظهار کرد: خانه امن، خانه‌ای برای اسکان موقت زنان و دختران در معرض خشونت یا خشونت دیده است .
وی ادامه داد: این افراد در طول اقامت در این مکان از امکانات و خدمات تخصصی فردی، خانوادگی و اجتماعی برای رفع مساله خشونت و آسیب‌های وارد شده به فرد، به صورت رایگان بهره‌مند می‌شوند .
بیات نژاد با اشاره به مفهوم خشونت علیه زنان افزود: خشونت علیه زنان در فرهنگ‌های مختلف تعاریف متفاوتی دارد و می توان آن را از عدم تامین اقتصادی زن توسط همسر، انجام کار اجباری، برخورد فیزیکی، آسیب های روانی  و ... تعریف کرد.
وی توضیح داد: سازمان بهزیستی با هدف حمایت از زنانی که به شیوه‌های مختلف در معرض خشونت قرار گرفته اند خانه‌های امنی در استان‌های مختلف ایجاد کرده است.
مدیرکل بهزیستی البرز اظهار کرد: تمام خدماتی که این زنان در این خانه ها دریافت می‌کنند رایگان است و در قبال آن هیچ هزینه ای پرداخت نمی‌کنند.
این مسئول ابراز کرد: زنان خشونت دیده می‌توانند با مراجعه به اورژانس‌های اجتماعی زمینه بهره مندی از خدمات این خانه‌ها را فراهم کنند.
بیات نژاد در ادامه با اشاره به ضرورت افزایش خانه های امن در استان افزود: به زودی شاهد راه‌اندازی خانه‌های امن غیردولتی با همکاری بخش غیردولتی و داوطلبان فعال در استان خواهیم بود.
 وی گفت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به اداره‌های شهرستان‌ها یا اداره کل بهزیستی استان در این خصوص اقدام کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: