• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-14190-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

سهم چهار درصدی اتوبوسرانی در حمل و نقل کرج

نائب رییس کمیسیون محیط  زیست شورای شهر کرج گفت: 80 درصد آلودگی هوای کرج به معابر شهری مربوط می شود.
عباس زارع در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: با قرار گرفتن در فصل سرد سال احتمال مواجه با پدیده وارونگی دما در برخی روزها وجود دارد.
وی ادامه داد: وارونگی دما نه تنها تهدیدی جدی برای سلامت گروه‌های حساس (بیماران تنفسی، افراد مسن، بیماران قلبی ریوی) به شمار می‌آیند بلکه سلامت افراد عادی را نیز با مشکل مواجه می‌کند.
زارع افزود: برای حل مشکل وارونگی دما در کرج ارائه راهکارهای کوتاه‌مدت نتیجه بخش نیست و باید به فکر برنامه‌های میان مدت و بلند مدت نیز باشیم.
این مسئول با اشاره به اینکه باید سهم سیستم‌های حمل و نقل عمومی در آلودگی هوای کرج مشخص شود، توضیح داد: به عنوان مثال اتوبوسرانی کرج تنها چهار درصد سیستم حمل و نقل این کلانشهر را به عهده دارد ولی 38 درصد آلودگی هوای این شهرستان به آن مربوط می شود.
زارع ابراز کرد: متاسفانه بسیاری از اتوبوس‌های کرج مستهلک شده‌اند و یا باید تعمیر شده و یا از رده خارج شوند و تا این اتفاق نیفتند شاهد کاهش آلودگی هوا نخواهیم بود.
عضو شورای شهر کرج توضیح داد: برخی فکر می کنند بیشتر آلودگی هوای کرج را تردد خودروها در بزرگراه‌های این استان ایجاد می کند ولی سهم بزرگراه‌ها در این امر 20 درصد و سهم معابر شهری 80 درصد است.
وی با اشاره به اینکه همه در قبال آلودگی هوا مسئول هستند، افزود: معضل آلودگی هوا معضلی است که همه مردم را با خود درگیر می‌کند به همین دلیل تک تک مردم از شهروندان عادی گرفته تا مدیران دستگاه‌ها برای کاهش ان مسئول هستند.
زارع گفت: حتی اگر شهروندی برای تردد در شهر به جای وسیله نقلیه شهری از تاکسی هم استفاده کند، بخشی از وظیفه خود در این خصوص را انجام داده است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید:

نظرات ارسال شده

1396/10/21  14:31:57
بله تا وقتی اتوبوس و مترو نیست خودروی شخصی بهترین گزینه هست