• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2191-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

روستاهای البرز چند بیکار دارند؟

استاندار البرز گفت: چهار هزار بیکار در روستاهای استان ساکن هستند.
محمد علی نجفی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: بیکاری به یکی از جدی ترین معضلات امروز کشور تبدیل شده است.
وی ادامه داد: نمی‌توان از این واقعیت گذشت که افراد بیکار به دلیل این‌که معیشتشان در خطر است و منبع درآمدی ندارند، بیش از سایرین در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند.
نجفی با اشاره به اهمیت کاهش نرخ بیکاری در جامعه افزود: بدون شک با افزایش آمار بیکاری در جامعه شاهد افزایش جرم و ناهنجاری‌های اجتماعی خواهیم بود.
این مسئول در ادامه بر ضرورت ایجاد اشتغال در روستاهای استان تاکید کرد وگفت: اگر فکری به حال اشتغالزایی برای روستاییان نکنیم باید منتظر مهاجرت بیشتر روستانشیان به شهرهای استان باشیم.
استاندار البرز ابراز کرد: بدیهی است مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها به جز افزایش جمعیت شهرها باعث کاهش تولید محصولات کشاورزی و به خطر افتادن امنیت غذایی مردم نیز می شود.
نجفی توضیح داد: در حال حاضر حدود چهار هزار بیکار در روستاهای استان وجود دارد که باید تلاش کنیم در برنامه‌ای مدون تعداد آنها را کاهش دهیم.
وی اظهار کرد: اعطای وام‌های خرد و مشاغل خانگی از سوی بانک‌های عامل به روستاییان می‌تواند نقش به سزایی در استغالزایی آنها داشته باشد.
نجفی گفت:  بانک‌های عامل در این خصوص باید با متقاضیان همکاری مناسبی داشته باشند و هیچ بهانه‌ای در این زمینه قابل قبول نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: