• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3091-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

بسیاری از معادن شن و ماسه در البرز مجوز فعالیت ندارند

مدیرکل سازمان محیط زیست استان البرز نظارت بر میزان و عمق برداشت از معادن را الزامی دانست و اعلام کرد: برداشت تا عمق ۴۰ متری در برخی معادن موجود در استان به محیط زیست آسیب جدی زده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، فردین حکیمی در جلسه شورای معادن استان که پنجشنبه 21 دی ماه در استانداری البرز برگزار شد، با تاکید بر لزوم استعلام از مراجع چهارگانه برای فعالیت معادن در استان گفت: علی رغم تاثیری که فعالیت معادن بر محیط زیست دارد اما متاسفانه در این حوزه کمترین تعامل با سازمان محیط زیست صورت می‌گیرد.

حکیمی با اشاره به فعالیت تعداد زیادی از معادن شن و ماسه در شهرستان ساوجبلاغ خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از این معادن و دیگر معادن استان از سازمان محیط زیست استعلام و مجوز نگرفته‌اند.

 وی از تردد کامیون‌های حمل و نقل شن و ماسه، انتشار گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا گفت  و تصریح کرد: تامین نیاز جدی آب برای تداوم فعالیت معادن با تصفیه پساب واحدهای صنعتی امکان پذیر است.

مدیرکل سازمان محیط زیست استان البرز  در پایان نظارت بر میزان و عمق برداشت از معادن را الزامی دانست و اعلام کرد: برداشت تا عمق ۴۰ متری در برخی معادن موجود در استان به محیط زیست آسیب جدی زده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: