• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3191-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

جایگاه نه‌چندان خوب ایران در راه‌اندازی کسب و کار/ از 189 کشور جهان 117 ام هستیم

معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص وضعیت ایجاد کسب و کار در ایران خاطرنشان کرد: چند سال پیش از بین 189 کشور جهان، ایران در جایگاه 152 قرار داشت اما اکنون این رتبه به 117 رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، حسین میرشجاعیان‌ در مراسم رونمایی از «سامانه دادور» که شنبه(23 دی ماه) در  استانداری البرز برگزار شد گفت: سامانه دادور در رابطه با حقوق مردم در رسانه راه‌اندازی می‌شود.

میرشجاعیان در ادامه به تلاش‌های دولت از سال 92 برای بهبود محیط کسب و کار اشاره و اعلام کرد: یکی از موانع اقدامات دولت در گذشته، تورم بیش از 30 درصدی بود که مشکلاتی را ایجاد کرده بود.

وی با اشاره به اهداف سامانه دادور خاطرنشان کرد: ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی برای صدور مجوزهای مورد نیاز، پایش عملکرد و پاسخگویی دستگاه‌های اجرایی، شفاف‌سازی اطلاعات مرتبط با مجوزها، قوانین و مقررات مرتبط با آن، ارتباط مستقیم با متقاضیان مجوزها از طریق مرکز تماس فوریت‌های کسب و کار و مدیریت دریافت و پاسخ به شکایت از کارکردهای سامانه دادور است.

این معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی ادامه داد: از دیگر اهداف این اقدام می‌توان به بهبود فضای کسب و کار و کمک به حل مشکل و موانع پیش روی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اشاره کرد.

میرشجاعیان افزود: در هدف نهایی قصد داریم سامانه دادور را به پیشخوان مجوزدهی کشور تبدیل کنیم.

وی در خصوص وضعیت ایجاد کسب و کار در ایران نیز خاطرنشان کرد: چند سال پیش از بین 189 کشور جهان، ایران در جایگاه 152 قرار داشت اما اکنون این رتبه به 117 رسیده است.

معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی اعلام کرد: متقاضیان دریافت مجوز می‌توانند با مراجعه به سامانه دادور  به آدرس www.BEMCENTER و ثبت نام، شکایت خود را ثبت و روند پاسخگویی به شکایت خود  را مشاهده کنند.

وی افزود: وجود موانع برای دریافت مجوز از جمله عوامل راه‌اندازی این سامانه است، همچنین عدم نظارت و پاسخگویی دستگاه‌های مسئول در صدور مجوز نیز باعث شد تا این سامانه راه‌اندازی شود.

میرشجاعیان در پایان با بیان اینکه راه اندازی سامانه دادور آثار مثبتی به دنبال خواهد داشت گفت: مقدمات راه‌اندازی سامانه دادور در 8 استان کشور انجام شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: