• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-694-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

8 درصد موقوفات البرز قرآنی است

رئیس امور قرآنی اداره‌ کل اوقاف و امورخیریه البرز با اشاره به اینکه تنها هشت درصد از موقوفات البرز قرآنی است، گفت: امسال تنها سه موقوفه قرآنی در این استان به ثبت رسیده است.


احمد اشرفی درگفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز با اشاره به اینکه امسال تنها سه موقوفه قرآنی در این استان به ثبت رسیده است، گفت: در حال حاضر در بخش‌های بهداشت و سلامت، مدرسه و مسجدسازی فرهنگ سازی مطلوبی انجام گرفته است اما متاسفانه در رابطه با موقوفات قرآنی این اتفاق نیفتاده است.


وی افزود: امسال تنها هشت درصد از موقوفات البرز با نیت مسائل قرآنی ثبت شده است که آن هم بیشتر مربوط به برگزاری کلاس‌های قرآنی و موقوفاتی می‌شود که هنوز به مرحله درآمدزایی نرسیده‌اند.


این مسئول بر ضرورت افزایش وقف قرآنی تاکید کرد و گفت: در راستای فرهنگسازی برای ثبت موقوفات قرآنی، پویش رسمی وقف مشارکتی قرآن در این استان راه‌اندازی شده است.


اشرفی ترویج وقف مشارکتی را راهکاری مناسب برای افزایش موقوفات قرآنی دانست و گفت: از مردم دعوت می‌شود تا با قدم گذاشتن در این عرصه میزان موقوفات قرآنی استان را افزایش دهند چرا که اتحقق این مهم باعث تقویت فعالیت‌های قرآنی می‌شود و می‌توان از عواید آن  در زمینه گسترش فرهنگ قرآنی استفاده کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: