• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3591-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

تعهد اشتغالزایی بهزیستی البرز 1400 نفر است

مدیرکل بهزیستی البرز  گفت: تعهد اشتغالزایی بهزیستی البرز در سال جاری 1400 نفر است.


داریوش بیات نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهارکرد: تعهد اشتغال بهزیستی البرز در سال جاری 1400 نفر است و آمار تحقق این تعهد با ثبت موارد اشتغالزایی در سیستم سامانه رصد استان مشخص می‌شود.


وی افزود: طبق برآوردهای انجام شده بهزیستی البرز تا پایان سال جاری فراتر از تعهد خود اشتغالزایی می کند که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده آمار اشتغال افراد تحت پوشش این سازمان به 1800 نفر می‌رسد.


این مسئول بیان کرد: بهزیستی البرز به روش‌های مختلف زمینه اشتغالزایی افراد را فراهم می‌کند که گسترش بخش خصوصی از قبیل مراکز توان‌بخشی، مراکز حوزه اجتماعی و پیشگیری و موسسات خیریه از جمله این راهکارهاست.


بیات نژاد گفت: همچنین از طریق ارائه تسهیلات بلاعوض به افراد مثل بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی می توان زمینه اشتغالزایی افراد را فراهم کرد به طوری که در حال حاضر بهزیستی البرز به ازای هر مددجوی معلول با توجه به شدت معلولیت تا سقف 20 میلیون تومان وام قرض الحسنه به کارفرما ارائه می‌دهد.


مدیرکل بهزیستی البرز ادامه داد: همچنین اگرکارفرما تعهد به کارگیری پنج نفر از مددجویان بهزیستی را به مدت پنج سال بر عهده بگیرد، بهزیستی به مدت پنج سال سهم بیمه کارفرما را پرداخت می‌کند.


وی گفت: در حوزه مشاغل خانگی و بیمه خویش فرمایی نیز بهزیستی با ارائه سرمایه کار، وام قرض الحسنه و پرداخت سهم بیمه فرد به مدت پنج سال زمینه اشتغالزایی افراد تحت پوشش خود را فراهم می کند.


این مسئول در پایان گفت: درحال حاضر400 نفر در البرز تحت پوشش بیمه خویش فرمایی و 143 نفر تحت پوشش بیمه کارفرمایی هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: