• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-2493-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

دیدار رئیس دانشگاه خوارزمی با وزیر علوم/ خوارزمی سرآغاز آموزش عالی در ایران

رئیس دانشگاه خوارزمی با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دیدار کرد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز به نقل از  روابط عمومی دانشگاه خوارزمی، روز شنبه 23 دی ماه محمدعلی سبحان اللهی رییس دانشگاه خوارزمی با منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دیدار و گفتگو کرد .

در این دیدار سبحان اللهی ضمن بیان جایگاه ویژه دانشگاه خوارزمی به عنوان نخستين مؤسسة آموزش عالي کشور با يک سده فعاليت علمي و فرهنگي در کشور گفت: هم اکنون در آستانة برگزاري يکصدمين سال تأسيس دانشگاه خوارزمي هستیم که با هدف اولية آموزش معلمان تعليم ديده، در سال 1297 شمسي در تهران داير شده است.

 وی افزود: اين دانشگاه که به نوعي سرآغاز آموزش عالي در ايران به شمار مي‌رود، در طول يک قرن از فعاليت خود، در نهايت به خوارزمي تغيير نام يافت، تحولات علمي ـ پژوهشي زيادي را نيز پشت سر گذاشت تا امروز به يکي از دانشگاه‌هاي صاحب نام ايران تبديل شود و گام‌هاي بلندي براي گسترش فعاليت در عرصة بين‌المللي بردارد .

سبحان اللهی با اشاره به طرح جامع دانشگاه گفت: این طرح بر اساس مأموریت گرایی در دو سایت تهران و پردیس کرج در حال تهیه می باشد .

وی با تبیین توسعة رشته‌هاي جديد، بر رشته های ميان‌رشته‌اي از جمله نفت زمين و پلاسمای پزشکی تأکید کرد .

در ادامه منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن حمایت از فعالیت های انجام شده در دانشگاه خوارزمی بر ادامه فعالیت های جدید دانشگاه از جمله رشته های ميان‌رشته‌اي از جمله نفت زمين و پلاسمای پزشکی و همچنین تهیه طرح جامع دانشگاه بر اساس سیاستهای وزارت متبوع یعنی مأموریت گرایی تأکید نمود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: