• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-15390-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

معضلات تهران به البرز سرایت کرده است

استاندار البرز گفت: البرز جزو استان های اول کشور در آسیب های اجتماعی قرار دارد بنابراین باید تدابیر ملی برای ساماندهی این معضل از سوی مسئولان ملی و استانی اتخاذ شود، به همین منظور البرز جزو 10 استان کشور در اجرای طرح پایلوت راه اندازی دفاتر تسهیل گری در مناطق حاشیه ای قرار گرفت.

به گزارش ایسنا منطقه البرز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، محمدعلی نجفی در جلسه هماهنگی برای راه اندازی دفاتر تسهیل‌گری در مناطق حاشیه نشین البرز که پیش از ظهر یکشنبه(24 دی ماه) برگزار شد با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توجه ویژه به ساماندهی آسیب‌های اجتماعی گفت: در این راستا طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته اقدامات لازم در جهت پیشبرد اهداف انجام شده است.

ساماندهی آسیب های اجتماعی در کنار رونق اقتصادی

وی پیشگیری و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی که از مطالبات اساسی مردم در کنار مسائل اقتصادی و بخصوص اشتغال است را حائز اهمیت دانسته و ادامه داد: البرز جزو استان‌های اول کشور در آسیب‌های اجتماعی قرار داشته و این امر توجه ویژه مسئولان استانی و ملی را می‌طلبد.

اردوگاه ماده 16 استان راه اندازی می‌شود

نجفی گفت: با توجه به اهمیت پاکسازی اماکن عمومی و حتی خانواده‌ها از وجود معتادان متجاهر، نسبت به راه اندازی اردوگاه ماده 16 استان اقدام شده و این امکان بزودی بهره برداری و استفاده می‌شود، چراکه معتادان متجاهر می‌توانند منشا بسیاری از ناامنی‌ها و آسیب‌ها در اجتماع باشند.

معضلات پایتخت به البرز سرایت کرده است

وی با اشاره به رابطه تنگاتنگ و دیرینه البرز و تهران به لحاظ اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ... افزود: همجواری البرز و تهران برای هر دو استان فرصت‌ها و تهدیدهای فراوانی را همراه دارد که این امر نیازمند برنامه ریزی‌های ویژه‌ای است.

استاندار البرز راه اندازی دفاتر تسهیل‌گری در مناطق حاشیه نشین البرز را فرصتی برای جلب مشارکت‌های مردمی به جهت ساماندهی این مناطق دانست و اضافه کرد: یکی از عوامل موفقیت برخی کشورهای توسعه یافته استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای رشد و توسعه همه جانبه کشور است، بنابراین می‌توان با ایجاد یک بستر مناسب از ظرفیت‌های ارزشمند اجتماعی بهره برد.

البرز جزو 10 استان کشور در راه اندازی دفاتر تسهیل‌گری مناطق حاشیه‌ای

وی گفت: در شرایط کنونی نمی‌توان با بودجه‌های محدود که به دلیل وضعیت اقتصادی کشور تعریف شده، نسبت به ساماندهی مناطق حاشیه نشین اقدام کرد، از سوی دیگر نیز نباید ساماندهی مسائل اجتماعی مردم معطل بماند، بنابراین با استفاده از ظرفیت‌های مردمی که با دفاتر تسهیل گری جهت دهی می‌شود، باید اهداف را پیش برد.

نجفی افزود: استان البرز جز 10 استان کشور برای اجرای طرح راه اندازی دفاتر تسهیل‌گری مناطق حاشیه ای قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: